ODS Zlín Logo

Aktuality

Filharmonie je po covidu opět ve formě. Nabídne například hru zlínského rodáka T. Stopparda

22. 5. 2023

Od konce května bude ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně opět rušno. Nabídne totiž vstupenky na mimořádné koncerty, předplatná pro nadcházející sezonu, ale i vstupenky na jednotlivé koncerty.

„Nová sezona Filharmonie Bohuslava Martinů nabídne občanům města opět jedinečný kulturní zážitek. Do Zlína přijedou nejen velcí umělci, ale i mladí talenti. Určitě tak bude z čeho vybírat,“ uvedla náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Podle Josefa Němého, ředitele Filharmonie, je aktuálně průměrná návštěvnost jednoho koncertu kolem 740 posluchačů. Ještě v minulém roce přitom činila „pouze“ 600 posluchačů. Nadcházející sezona se ponese v duchu celorepublikových oslav Roku české hudby. Ten potrvá po celý rok 2024.

Úkolem bude mj. připomenout, že byla česká hudba vždy důležitou součástí hudby evropské a že někteří čeští umělci působili rovněž v jiných evropských zemích.

Zajímavým projektem bude také spojení sil Filharmonie a zlínského divadla při uvedení hry dramatika a zlínského rodáka Toma Stopparda. Bude se jednat o psychologické drama s prvky humoru s názvem EGBDF (Every Good Boy Deserves Favour).

Zdroj: iDNES.cz
Foto: archiv zlínské filharmonie

Další aktuality

Ochrana osobních údajů