ODS Zlín LogoTG Logo

Náš tým

11. Ondřej Tupý

marketingový manažer

Bydliště: Zlín

Politická příslušnost: člen Občanské demokratické strany

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Považuji se za angažovaného člověka, kterému není lhostejné jeho okolí, prostředí a město, ve kterém žiji. Zlín, a zvlášť mé bydliště nedaleko centra na Benešově nábřeží u Dřevnice, je příjemné místo k životu, ale podobně jako celé město i tato oblast trpí stagnací rozvoje města. Mé ambice nesahají vysoko, ale pokud bych k tomu dostal příležitost, chtěl bych se věnovat problematice údržby, revitalizace a dlouhodobé koncepci rozvoje centra města se zaměřením na životní podmínky místních obyvatel.

Co chci změnit v regionu

Zlepšit údržbu veřejných prostranství, městského mobiliáře a zeleně – je ostudné, jak neupravená a neudržovaná jsou mnohá místa i v samotném centru města. Domnívám se, že magistrátu chybí program pravidelného monitoringu stavu veřejných prostranství a mohl by k tomuto účelu efektivněji využívat svých servisních organizací, jako jsou například Městská policie či Technické služby. Tento monitoring by měl v široké míře využívat moderní prvky digitalizace a otevřená data. Město v posledních letech podniklo první efektivní kroky k regulaci parkování ve městě, ale ty jsou jen pozvolné a zatím z vnějšího pohledu nemají viditelný dopad. Podporuji zavedení promyšleného systému rezidenčního parkování v kombinaci s řešeními pro parkování lidí, kteří do Zlína dojíždějí za prací a potřebují prostor k celodennímu parkování svých vozidel. V posledních dvou letech Zlín konečně uchopil téma propagace města způsobem, který odpovídá moderní digitální době. Nastolený trend v marketingu Zlína je potřeba udržet a dále podporovat jeho rozvoj. Je podle mého názoru také potřebné opustit nostalgické vzhlížení k baťovskému odkazu Zlína, který tváří v tvář současné realitě města zůstává už jen historickou vzpomínkou.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

Mou profesí je marketing, a proto bych se vedle tématu stavu, údržby a rozvoje centra města rád primárně věnoval oblasti propagace a prezentace Zlína ve spolupráci s národními destinačními agenturami a organizacemi na podporu turistického ruchu.

Profesní CV

Absolvent Gymnázia Nový Jičín, od roku 2009 manažer digitálního obsahu a lokalizací v komunikační agentuře comm4u.eu, kterou spoluvlastním. Člen ODS ve Zlíně od roku 2013, za kterou jsem od té doby kandidoval ve všech volbách od komunálních po krajské. V letech 2015–2017 jsem působil jako předseda Místního sdružení ODS ve Zlíně.

Osobní profil

Je mi 44 let, jsem ženatý a s manželkou Janou máme dvě dcery, Helenu (15 let) a Alžbětu (12 let). Mezi mé záliby patří historie, a zejména ta vojenská, jsem aktivním členem spolku vojenské historie a úzce se podílím na organizaci každoročních vzpomínkových slavností na bitvu u Slavkova. Příležitostně také publikuji články s vojensko-historickou tematikou. Dále rád cestuji, fotím a čtu.

Budoucnost

Ochrana osobních údajů