ODS Zlín LogoTG Logo

Náš tým

15. Jan Surovič

člen představenstva PSG a.s.

Bydliště: Velíková

Politická příslušnost: člen Občanské demokratické strany

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Zlín je úžasné město s cenným kulturním dědictvím a neskutečným potenciálem dalšího rozvoje. Ale to nestačí. Naše město si zaslouží růst a naším úkolem je vytvořit mladým generacím takové podmínky, aby měli chuť ve městě zůstat. Současnému Zlínu chybí jasná vize, jak přesvědčit čerstvé absolventy, aby ve městě zůstávali, a investory, aby podporovali další rozvoj.

Co chci změnit v regionu

Město se dlouhodobě potýká s nedostatkem adekvátního a cenově dostupného bydlení. Centrum města se vylidňuje a občané za prací dojíždějí ze vzdálených obcí a periferních sídlišť. Je v našem zájmu navrátit městu jeho přirozenou dynamiku a uvolnit městské pozemky pro rozvoj bydlení. Zaměstnavatelé v regionu bojují s nedostatkem kvalifikované pracovní síly. Tento stav odrazuje nové investory a rozvoj podnikání ve městě. Potřebujeme město propagovat na celostátní úrovni a přilákat nové talenty. Je to jediná cesta, jak zajistit udržitelný rozvoj a zabránit odlivu kapitálu mimo náš region.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

Věnuji se stavebnictví a developmentu. Mám zkušenosti s budováním nových firem a projektů. Nejsem politik a věci chci řešit pragmaticky. Až bude Zlín znovu lákavým místem pro rozvoj podnikání a pro život nových občanů, tak můžeme mluvit o úspěchu. Chci se zasadit o systematický územní rozvoj a podporu podnikatelů.

Profesní CV

Jsem rodák ze Zlína, studoval jsem ekonomii ve Spojených státech. Pro českou společnost jsem řešil business development a zakládal americkou pobočku. Po 9 letech jsem zpátky ve Zlíně, pracuji ve stavebnictví a rozvíjím rodinné podnikání.

Osobní profil

Mám úžasnou manželku a skvělého syna. Ve volném čase jezdím na kole, lyžuji, cestuji a teď se věnuji i politice.

Budoucnost

Ochrana osobních údajů