ODS Zlín Logo

Aktuality

Alois Láznička převezme letošní Cenu města Zlína

16. 2. 2023

Ve čtvrtek 9. února rozhodli zastupitelé města Zlína v tajné volbě o udělení letošní Ceny města Zlína známému sportovci, obuvnickému vývojáři a baťovci Aloisi Lázničkovi.

Předání by se mělo uskutečnit v dubnu, udělení ceny je spojeno s předáním symbolu se znakem města Zlína a peněžitou odměnou ve výši 50 000 Kč.

Pan Láznička se v mládí věnoval gymnastice, lyžování a atletice. Známý je však především díky orientačnímu běhu. Svou první medaili získal v 18 letech, když vyhrál dorostenecký přebor republiky. Pomyslným vrcholem jeho kariéry byl rok 1966, kdy se účastnil světového šampionátu v orientačním běhu. Spolupracoval také s městem Zlínem. V roce 2006 zde pomohl založit Zlínskou olympiádu škol v orientačním běhu.

Šikovnost „předvedl“ také v obuvnictví, kdy stál u zrodu vývoje a výroby obuvi pro orientační běžce. Do roku 2006 také externě učil na obuvnickém učilišti ve Zlíně a dodnes zůstává aktivním členem klubu absolventů Baťovy školy práce.

Městští zastupitelé se proto shodují, že si toto významné ocenění za svou reprezentaci Zlína, České republiky, ale i svou celoživotní práci jednoznačně zaslouží.

Foto: zlin.eu

Další aktuality

Ochrana osobních údajů