ODS Zlín Logo

Aktuality

Řemeslníci se pustili do oprav zlínských škol

Většina stavebních prací bude dokončena ještě před začátkem nového školního roku.

15. 7. 2024

Finance pod drobnohledem

Zajímají vás informace o ekonomice města Zlína? V tom případě je vám určena nová rubrika "Ekonomika" v Magazínu Zlín.

8. 7. 2024

Elektronické způsoby odbavení jsou pro cestující MHD st...

Nákup jízdenek bankovními kartami, telefony či hodinkami přímo ve vozech bude důležitým krokem v modernizaci způsobů odbavení. Již nyní však mají lidé možnost využívat SMS jízdenky, aplikaci DoKapsy či v budoucnu krajskou aplikaci Fairtiq.

4. 7. 2024

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín.

24. 6. 2024

Cestování MHD bude ve Zlíně díky elektronickým platbám...

Platit za cestování MHD ve Zlíně stejně pohodlně jako v dalších velkých českých i zahraničních městech. To je nyní hlavní cíl Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice, která představila nový odbavovací systém.

17. 6. 2024

ZŠ ze Štípy se pyšní výhrou v prvním ročníku outdoorové...

Na akci s názvem „SURVIVAL ZLÍNSKÝCH OSMÁKŮ 2024 – O putovní pohár primátora města Zlína“ mohli ukázat své fyzické i vědomostní schopnosti žáci osmých ročníků zlínských základních škol. Pořadatelem soutěže byla Městská policie Zlín.

10. 6. 2024

Za děti v mateřských školách zaplatí rodiče po celém Zl...

Nově platí pro pobyt dítěte v městských mateřských školách po celém Zlíně stejná výše úplaty.

3. 6. 2024

Talentovaní mladí hudebníci nadchli zlínské publikum

Nádherný zážitek si odnáší návštěvníci letošního XIV. koncertu z cyklu Hudební mládí, který se uskutečnil v prostorách hotelu Baltaci ve Zlíně. Za akcí stojí ZUŠ Harmonie Zlín.

27. 5. 2024

Sportoviště SK Zlín byla převedena do vlastnictví města

V průběhu září minulého roku uzavřela radnice se Sportovními kluby Zlín novou dohodu, která pomáhá městským sportovištím. Dokument s názvem Dohoda o koncepci rozvoje sportu ve Zlíně podepsaly Statutární město Zlín, společnost STEZA Zlín a s...

20. 5. 2024

Současnou českou i slovenskou divadelní tvorbu představ...

Festival proběhne v termínu od 14. do 18. května.

15. 5. 2024

Revolution Train dnes zastaví také ve Zlíně!

Revolution Train je interaktivní protidrogovou expozicí, která je vhodná nejen pro žáky od 12 let, ale také pro veřejnost.

15. 5. 2024

ZŠ Okružní je po splnění přísných podmínek i nadále "vo...

ZŠ Okružní na Jižních Svazích se stále pyšní přívlastkem Partnerská škola Českého volejbalového svazu.

6. 5. 2024

Studenti FMK UTB ve Zlíně vystavovali v Itálii

Umění studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se představilo na italském festivalu Milan Design Week 2024.

6. 5. 2024

Kniha Dějiny města Zlína se může stát Nejkrásnější česk...

Knihu do soutěže nominovala výtvarná komise odborné poroty soutěže Nejkrásnější české knihy roku, kterou pořádá Muzeum literatury společně s Ministerstvem kultury.

6. 5. 2024

Zlínská univerzita si pro občany připravuje důležitá se...

Ve středu 8. a v pátek 10. května čekají občany města Zlína zajímavá setkání. Ta oslaví porodní asistenty a všeobecné sestry coby jedny z nejdůležitějších profesí zdravotnického systému.

6. 5. 2024

Poznejte město díky nové aplikaci Baťův Zlín

Občané se díky nové aplikaci mohou podívat na místa, která se váží k továrníkům Tomáši a Janu Antonínu Baťovi.

6. 5. 2024

Vedení Zlínského kraje ocenilo 12 významných osobností...

Tyto osobnosti, které působí v oblastech medicíny, školství, kultury, sportu, krizového řízení, neziskového sektoru a dalších, obdržely od krajských radních a hejtmana Radima Holiše Záslužná vyznamenání II. stupně Zlínského kraje v pátek 12...

29. 4. 2024

Zlíňané si mohou užít nový společný projekt Městského d...

Nový projekt s názvem EGBDF (Kdo se naladí na správnou notu) si Zlíňané užijí již 11. května na jevišti Velkého sálu zlínského divadla. Repríza se uskuteční o týden později, 18. května, a to v rámci mezinárodního divadelního festivalu Setká...

29. 4. 2024

Žáci na zlínské radnici představili zajímavé projekty

Setkání školních parlamentů se zástupci města proběhlo v obřadní síni zlínské radnice. Prezentovali zde vítězné projekty, které by chtěli v rámci svých škol uskutečnit, a vyzkoušeli si také roli městských zastupitelů.

29. 4. 2024

Zlínský Škrpálek představil nadané děti z mateřských šk...

Již 15. ročník akce se uskutečnil v prostředí zlínského Kongresového centra.

24. 4. 2024

To, jak zvládat běžné nástrahy i mimořádné události, si...

Akce je skvělou příležitostí, jak dětem ukázat možnosti zvládání krizových situací, ale i to, jak jim předcházet. Pořádá ji hejtmanství společně se složkami IZS v prostorách platformy 14/15 BAŤOVA INSTITUTU a potrvá až do pátku 26. dubna.

24. 4. 2024

Kraj ocenil pracovnice zlínských základních škol

V letošním roce Zlínský kraj ocenil celkem 15 pracovníků ve školství, mezi kterými nechyběly ani dvě pracovnice ze základních škol zřizovaných městem Zlínem.

22. 4. 2024

Vstup do EU oslaví Zlín zahalením Památníku T. Bati a r...

Tato připomínková akce se uskuteční 30. dubna ve večerních hodinách.

22. 4. 2024

Otázkou energetického využití odpadu se bude ve Zlíně z...

Cílem nového Memoranda, které vzniklo ve středu 27. března, je hledat konsenzus v zájmu vytvoření funkčního logistického a technologického řetězce pro zajištění energetického využití odpadu.

15. 4. 2024

Děti z Malenovic dostaly nová kola, otevřelo se také do...

Hřiště otevřelo a zahájilo novou sezonu 1. dubna. Děti, převážně z mateřských a základních škol, mohou služeb dopravního hřiště využívat až do 31. října.

8. 4. 2024

Návštěvníci Památníku T. Bati dnes mají vstup zcela zda...

Památník letos otevřel již v úterý 2. dubna, tedy o měsíc dříve. Pokud jej navštívíte během dnešního dne, získáte vstup zdarma.

3. 4. 2024

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín.

28. 3. 2024

Teplo Zlín spustilo sdílenou FVE na střeše školy, jde o...

Novou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 27 kWp na střeše ZŠ Kvítková spustila v březnu do zkušebního provozu městská společnost Teplo Zlín. Tato pilotní instalace je součástí společného projektu Tepla Zlín a Města Zlína na výstavbu sdílený...

25. 3. 2024

Miroslav Chalánek: Daň z nemovitosti tvoří po letošním...

K čemu slouží daň z nemovitosti, kdo ji má povinnost odvádět nebo jak je výtěžek z této daně nakonec využíván? Na to a mnohem více odpovídal v aktuálním rozhovoru náměstek primátora pro oblast financí Miroslav Chalánek.

14. 3. 2024

Sály zlínského Kongresového centra nesou jména po archi...

Počínaje 5. březnem nese Velký sál označení Sál Evy Jiřičné, Malý sál pak pojmenování Sál Ireny Ondrové.

13. 3. 2024

Zlín Film Festival se letos uskuteční v termínu od 30....

Letošní, již 64., ročník Zlín Film Festivalu už má svůj datum konání - občané města Zlína se na něj mohou těšit v termínu od 30. května do 5. června. Nabídne bohatý program napříč generacemi, připomene výročí známých tvůrců a přinese seriál...

4. 3. 2024

Finanční prostředky na rozvoj města se díky optimalizac...

Městu Zlín chybí finanční prostředky na další rozvoj. Tuto situaci by měla vyřešit optimalizace příjmové strany rozpočtu, zejména pak zvýšení daně z nemovitosti, poplatku za svoz komunálního odpadu či ceny jízdného v MHD.

26. 2. 2024

V dubnu proběhnou zápisy dětí do 1. tříd základních ško...

Mimo 1. třídy bude také v dalších měsících probíhat zápis dětí k předškolnímu vzdělávání.

22. 2. 2024

O komentované prohlídky Zlína je mezi veřejností velký...

Dne 21. února proběhne, na oslavu Mezinárodního dne průvodců v cestovním ruchu, komentovaná procházka po zlínské architektuře s názvem Továrna v zahradách. Zájem o ni byl obrovský, a tak hlásí „VYPRODÁNO!“.

12. 2. 2024

Opět se můžete registrovat do výzvy Do práce na kole

Další výzva oblíbené sportovní akce v podobě Do práce na kole je tady. Do té Květnové se mohou zájemci registrovat již od 1. února.

5. 2. 2024

Osmáci se ve Zlíně stanou součástí unikátního projektu,...

Do nového projektu, za kterým stojí město Zlín, se zapojí zhruba 760 žáků osmých tříd zlínských základních škol. Pomůže jim odhalit silné stránky a doporučit budoucí profesní zaměření. Zlín tak bude prvním městem v rámci Česka, kde se podob...

29. 1. 2024

Lidé uctili památku Jana Palacha

V pátek 19. ledna si lidé na zlínském náměstí T. G. Masaryka připomněli odkaz Jana Palacha. V rámci této vzpomínky byl vytvořen zhruba 700 metrů dlouhý světelný řetěz, který vytvořilo asi 800 svíček.

22. 1. 2024

Ve Zlíně se začala natáčet druhá řada populárního seriá...

Před několika dny začalo ve Zlíně natáčení druhé série populárního seriálu Sex O’Clock, která by měla čítat celkem 10 epizod. Produkční práce potrvají zhruba tři měsíce.

22. 1. 2024

Zástupci Univerzity Tomáše Bati se setkali s představit...

Členové se setkali ve středu 9. ledna v univerzitní Galerii G18. MAP jsou vytvářeny pro oblast mateřského a základního školství, KAP poté pro střední a vyšší odborné školství.

16. 1. 2024

Charitativní novoroční koncert vynesl nádherných 583 ti...

Koncert uspořádalo město Zlín spolu se Zlínským krajem 5. ledna. Jedná se již o 18. ročník, který se konal v Kongresovém centru Zlín.

16. 1. 2024

I tentokrát budou vyhlášeni nejúspěšnější sportovci měs...

Sportovce mohou sportovní kluby a spolky nominovat až do soboty 20. ledna 2024. Finální výsledky budou následně vyhlášeny 30. dubna na slavnostním večeru v Kongresovém centru.

8. 1. 2024

Miroslav Chalánek: Práce s rozpočtem je dynamický proce...

Přelom roku je spojený se schvalováním městského rozpočtu, je to tak jedinečná příležitost vyzpovídat náměstka primátora pro oblast ekonomiky Miroslava Chalánka, jak rozpočet vzniká a jaký bude v roce 2024. Řeč bude i o městských sportovišt...

4. 1. 2024

Na pomoc onkologicky nemocným dětem poputuje díky dobro...

Akce nesla název Den pro Zuzanku a uskutečnila se 13. prosince v prostorách Mateřské školy Osvoboditelů v Kolektivním domě.

19. 12. 2023

Město Zlín chystá velkolepé vítání nového roku

Součástí programu bude například ohňostroj, afterparty a akrobatická show. Oslavy se uskuteční v pondělí 1. 1. 2024.

19. 12. 2023

Česká televize v novém snímku představila Zlín jako nej...

Nový snímek režiséra Pavla Jandourka nese název Zlín - město v zahradách. Dokument divákům odhaluje zajímavé skutečnosti, mj. také to, že je Zlín vůbec největším zachovalým zahradním městem na světě.

19. 12. 2023

V Památníku T. Bati nyní hodinky T. Bati kvůli nepřízni...

Hodinky musely být dočasně kvůli nevhodným podmínkám přesunuty. Do vitríny se vrátí zhruba na jaře, nyní odpočívají v trezoru Nadace Tomáše Bati, která je jejich vlastníkem.

19. 12. 2023

Modernizace zlínských škol pokračuje. Nových přírodověd...

Nové učebny vyšly na 6,7 milionu korun. Modernizovány byly učebny fyziky, chemie a dva nové kabinety.

19. 12. 2023

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín.

18. 12. 2023

Skončil projekt na podporu školství MAP III

Projekt trval celkově dva roky a byl ukončen v listopadu, spolufinancovala jej Evropská unie.

5. 12. 2023

Gymnázium Zlín-Lesní čtvrť převzalo Evropskou jazykovou...

Gymnázium doplnilo dalších 10 škol, které se dočkaly ocenění za své inovativní vzdělávací projekty. V rámci gymnázia byl tímto projektem tzv. Létající lektor francouzského jazyka.

5. 12. 2023

Skončilo hlasování v rámci projektu Tvoříme Zlín 2023

Do neděle 26. listopadu měli občané města Zlína možnost zapojit se do hlasování v rámci projektu Tvoříme Zlín 2023.

27. 11. 2023

Zlínští zastupitelé se v Praze účastnili konference Ško...

Z konference, kterou uspořádala Unie zaměstnavatelských svazů ČR společně s EEZY Events & Education, si zástupci města odnesli zajímavé poznatky.

20. 11. 2023

Připomeňte si sametovou revoluci Festivalem svobody

Festival svobody probíhá v mnoha českých městech a obcích a připomíná události 17. listopadu 1989. Program festivalu startuje 14. listopadu, končí pak 30. listopadu.

14. 11. 2023

Veletrh práce a vzdělávání ve Zlíně slavil úspěch

Ve zlínském Kongresovém centru se i letos konal již tradiční Veletrh práce a vzdělávání Zlín, a to 1. listopadu. Prezentovalo se zde zhruba 50 středních škol, akci uspořádala Krajská hospodářská komora Zlínského kraje.

14. 11. 2023

Zlínský park Komenského zdobí sochy koní a jezdec z bro...

V parku Komenského jsou od pondělí 13. listopadu nové sochy, které nahradily původní šelmy, žraloky a lidské postavy. Sochy budou městu zapůjčeny zdarma.

14. 11. 2023

Školy Zlínského kraje v rámci celorepublikové stávky za...

Na 27. listopadu je mezi českými školami naplánována celorepubliková stávka, ty ve Zlínském kraji se však zavírat nebudou.

14. 11. 2023

Občané ze Zálešné, Kút, Podvesné a Benešova nábřeží moh...

Všem návrhům na vylepšení bydliště a problémům, se kterými se občané daných místních částí potýkají, bude naslouchat zastupitel a náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub.

8. 11. 2023

Po celý příští týden mohou mít návštěvníci Zoo Zlín vst...

Zoo Zlín se formou sníženého vstupného rozhodla poděkovat všem svým návštěvníkům za přízeň, v letošním roce také slaví 75 let od oficiálního otevření pro veřejnost.

3. 11. 2023

ZŠ M. Alše má nové moderní učebny

Modernizace učeben je jednou ze snah města Zlína, jak zajistit a udržet kvalitní vzdělání těch nejmenších.

31. 10. 2023

Tržiště Pod Kaštany a Zlínská zrcadla jsou součástí cel...

Do přehlídky je také zapojeno několik dalších projektů Zlínského kraje.

31. 10. 2023

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín.

26. 10. 2023

Město Zlín pořádalo Stromové slavnosti

Program pro malé i velké návštěvníky byl připraven v sadu Svobody ve čtvrtek 19. října.

24. 10. 2023

Zlínská zrcadla se díky městu Zlínu a finanční podpoře...

Zlínská zrcadla jsou projekt vytvořený sérií multimediálních instalací. Nyní se díky programu Podpora regionů 2022 stávají součástí výuky.

16. 10. 2023

MŠ Luční má novou ortoptickou cvičebnu

Cvičebna, která pomůže dětem s očními vadami, byla otevřena ve spolupráci s Krajskou nemocnicí Tomáše Bati. Nejdříve je třeba poruchu vývoje zraku diagnostikovat u očního lékaře, teprve pak může dojít ke cvičení.

9. 10. 2023

Výměníkové stanice městských budov budou odkoupeny spol...

Výměníkové stanice, které jsou k nalezení v mnoha budovách patřících zlínské radnici, budou do budoucna, dle domluvy mezi městem Zlínem a společností Teplo Zlín, odkoupeny.

9. 10. 2023

Navrhujte nové nositele Ceny města Zlína za rok 2023!

Nominace lze posílat až do konce roku, navrhovat můžete fyzické i právnické osoby. Fyzické osoby musí/musely žít ve Zlíně, musí mít alespoň 30 let. Podmínkou také je, aby nějak významně ovlivňovaly některý z oborů lidské činnosti, působily...

26. 9. 2023

Vyšla publikace Dějiny města Zlína, která barvitě předs...

Kniha se zabývá obdobím od vzniku města po rok 2000, podílelo se na ní 29 odborníků po dobu pěti let. Nápad na její vytvoření však přišel již v roce 2012.

26. 9. 2023

Město Zlín vybuduje v ZŠ Slovenská nové víceúčelové spo...

Nové hřiště by mělo sloužit školákům, sportovním klubům, spolkům, ale i široké veřejnosti. „Sportoviště u ZŠ Slovenská, Zlín“, jak je tato významná investiční akce nazvána, bylo schváleno rozhodnutím zastupitelstva ve čtvrtek 14. září.

18. 9. 2023

Zlín hostil Konferenci konzervátorů-restaurátorů 2023

31. ročník konference proběhl v prostorách auly Fakulty managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně. Akce se účastnili představitelé města, kraje, významné osobnosti, ale i soukromí restaurátoři, památkáři, české univerzity, přírodovědci a další.

18. 9. 2023

Zoo Zlín otevřela novou expozici s názvem Kerala

Nová indická expozice se otevřela v sobotu 9. září za účasti velvyslance Indické republiky, ředitele zlínské Zoo, primátora a zastupitelů.

18. 9. 2023

Ope(R)n Air koncert nabídl jedinečný operní zážitek

Koncert Filharmonie B. Martinů, který si užili hlavně příznivci opery, se uskutečnil ve čtvrtek 7. září za účasti náměstkyně primátora Martiny Hladíkové.

11. 9. 2023

Občané Zlína mohou navštívit novou výstavu Krajské gale...

Trienále Dům umění II je lidem dostupné od 5. září, lidé zde mohou spatřit díla více než stovky výtvarníků. Záštitu nad projektem převzala náměstkyně primátora Martina Hladíková, výstavu významně finančně podpořila také zlínská radnice.

11. 9. 2023

Některé základní školy jsou oblíbenější než jiné, přest...

Na začátku dubna odstartoval ve Zlínském kraji zápis do prvních tříd, do školy se chystalo zhruba 6 000 dětí. Rodiče se letos obávali zejména toho, že své děti nedostanou tam, kam chtějí. U dětí, které se hlásily na jinou než spádovou školu...

5. 9. 2023

Další divadelní sezona Městského divadla Zlín je již za...

78. sezona bude oficiálně zahájena o víkendu 9.-10. září. Návštěvníky však také „uvítá“ oplocení budovy. To bylo instalováno z bezpečnostních důvodů.

5. 9. 2023

Zlíňané se mohou zapojit do Zářijové výzvy soutěže Do p...

Cílem soutěže je v co největší míře využít udržitelnou dopravu. Do nové výzvy se bude možné zapojit do 14. září na webových stránkách www.dopracenakole.cz, soutěžní část pak potrvá od 11. do 24. září.

29. 8. 2023

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín.

29. 8. 2023

Pavel Konečný: Jsem jednoznačně pro modernizaci současn...

V civilním povolání vykonává Pavel Konečný psychiatrickou praxi, zkušenosti má z práce v lůžkovém psychiatrickém zařízení a v posledních více než deseti letech z psychiatrické ambulantní praxe. Proto v rámci rozdělování kompetencí v Radě mě...

24. 8. 2023

Teplo Zlín se již intenzivně připravuje na další topnou...

V období léta, kdy dochází k odstávce systému centrálního zásobování teplem, provedla společnost Teplo Zlín všechny naplánované servisní úkony, aby tak byla s předstihem připravena na novou topnou sezonu.

15. 8. 2023

Miroslav Chalánek: Rozpočet města se od toho domácího p...

Rozpočet města je víc než jen čísla a tabulky. Ovlivňuje totiž všechno. Od škol a nemocnic po parky a veřejnou dopravu. Vyzpovídali jsme proto Miroslava Chalánka, náměstka primátora pro oblast ekonomiky a financí, aby nám přiblížil problema...

7. 8. 2023

Památník Tomáše Bati bude mít od srpna nové vedení

Od 1. srpna povede Památník Tomáše Bati Magdaléna Hladká, která ve funkci vystřídá Danu Macourkovou.

31. 7. 2023

Zlínské divadlo má novou ředitelku Irenu Pelkovou

Paní Irena Pelková byla do funkce zvolena v pondělí 17. července v rámci řádného zasedání Rady města Zlína.

18. 7. 2023

Užijte si Zlínské filmové léto!

Letošní ročník Zlínského filmového léta si mohou občané užít až do soboty 19. srpna. K vidění bude 16 filmů české a americké produkce.

17. 7. 2023

Přijďte se pokochat historickou relikvií v podobě kapes...

Hodinky jsou vystaveny v rámci výstavy při příležitosti oslav 90. výročí vzniku Památníku Tomáše Bati.

17. 7. 2023

Miroslav Chalánek: Rozpočet města se od toho domácího p...

Rozpočet města je víc než jen čísla a tabulky. Ovlivňuje totiž všechno. Od škol a nemocnic po parky a veřejnou dopravu. Vyzpovídali jsme proto Miroslava Chalánka, náměstka primátora pro oblast ekonomiky a financí, aby nám přiblížil problema...

10. 7. 2023

Rozkvetlé město pokračuje letní částí

Soutěž bude mít několik hlavních kategorií. Občané města Zlína budou moci soutěžit s předzahrádkami bytových/rodinných domů, výzdobou oken a balkonů nebo úpravou okolí baťovských domků.

29. 6. 2023

V Izegemu vystavují i zlínští výtvarníci

V belgickém Izegemu jsou až do konce června k vidění různé druhy výtvarných umění 10 zlínských výtvarníků.

29. 6. 2023

Vzdělávací workshop odstartoval zajímavou spolupráci

Workshopu se účastnili kariéroví poradci zlínských základních škol a lektoři z Technologického inovačního centra.

29. 6. 2023

Občané Zlína a Otrokovic budou moci v MHD využívat plat...

Bezkontaktní platební terminál bude u každých dveří, pro zaplacení lidem postačí přiložit platební kartu. K zavedení technologie by mělo dojít v průběhu příštího roku.

27. 6. 2023

Budova magistrátu na Zarámí projde rekonstrukcí

Budova aktuálně již neodpovídá energetickým standardům a je označována za nehospodárnou. I proto se vedení města rozhodlo ji zrekonstruovat.

27. 6. 2023

V Městském divadle Zlín započala velká rekonstrukce

16. června započala velká akce, obnova hlediště Velkého sálu Městského divadla Zlín. Celý prostor bude ještě pohodlnější, lépe uspořádán i barevně zvýrazněn. Rekonstrukce by měla trvat do začátku září.

20. 6. 2023

Zlín má svůj vlastní televizní pořad

Ve spolupráci s Českou televizí nedávno vznikl nový televizní pořad s názvem Zlín – město v zahradách.

20. 6. 2023

Do Zlína dorazil Cyklo-běh za Českou republiku bez drog...

Trať, kterou jezdci v rámci této akce ujedou, má zhruba 1 300 km. V rámci akce byli přítomni také lektoři, kteří přibližují téma drog, a propagační tým, který rozdával materiály v rámci osvěty o škodlivosti návykových látek.

20. 6. 2023

Miroslav Chalánek: Rozpočet města se od toho domácího p...

Rozpočet města je víc než jen čísla a tabulky. Ovlivňuje totiž všechno. Od škol a nemocnic po parky a veřejnou dopravu. Vyzpovídali jsme proto Miroslava Chalánka, náměstka primátora pro oblast ekonomiky a financí, aby nám přiblížil problema...

13. 6. 2023

Zlín Film Festival je u konce

V rámci letošního 63. Zlín Film Festivalu bylo představeno celkem 132 soutěžních snímků.

9. 6. 2023

V parku Komenského se setkají rodiny

V sobotu 10. 6. se v parku Komenského mohou setkat a prožít zajímavý program české a ukrajinské rodiny. Akce proběhne od 14 do 18 hodin.

9. 6. 2023

Žáci se utkali ve zlínském kole Čtenářského klání

Soutěž proběhla v Krajské knihovně F. Bartoše ve Zlíně. Žáci si zde porovnali znalosti v oblastech literatury, kreativity a čtenářské gramotnosti.

9. 6. 2023

ZŠ Zlín, Křiby, má Zdravou školní jídelnu

Novým titulem, který udělil Státní zdravotní ústav, se může pochlubit školní jídelna ZŠ Zlín, Křiby, která díky pečlivé přípravě jídla a vhodnému složení stravy pozitivně přispívá ke zdraví dětí.

9. 6. 2023

V sobotu 10. června se vozovna Dopravní společnosti Zlí...

Vozovna je lidem dostupná v ulici Podvesná XVII ve Zlíně. Návštěvníkům se otevře po roční přestávce od 9 hodin.

6. 6. 2023

63. Zlín Film Festival odstartoval na Den dětí

Účastníky letošního 63. ročníku Zlín Film Festivalu čeká dohromady 295 filmů z různých koutů světa, ale i zajímavý doprovodný program. Město uzavřelo s pořadatelskou společností Filmfest novou smlouvu o spolupráci.

2. 6. 2023

Orchestrální koncert mladých muzikantů sklidil úspěch

Mnoho mladých muzikantů se nedávno sešlo ve zlínském hotelu Baltaci, kde předvedli své skvělé výkony. Za orchestrálním koncertem stála Základní umělecká škola Harmonie Zlín.

31. 5. 2023

Zlínské divadlo hledá ředitele/ředitelku

Ideální kandidát by měl mít vysokoškolské vzdělání a praxi v řídicí funkci, případně skvělé prezentační, komunikační a organizační dovednosti. Důležitý je však také kulturní přehled a reprezentativní vystupování.

31. 5. 2023

Další školáci navštívili zlínskou radnici

Po několika předchozích návštěvách si prohlédli zlínskou radnici další školáci, tentokrát z 6. a 7. tříd soukromé školy Orbis ve Zlíně.

29. 5. 2023

O festival Setkání Stretnutie byl nebývalý zájem

Ve středu 24. května odstartoval divadelní festival Setkání Stretnutie. O lístky byl nebývalý zájem.

29. 5. 2023

Do 31. května máte možnost vylepšit své město

Do konce měsíce května mají obyvatelé města Zlína možnost zapojit se do projektu Tvoříme Zlín, který pomáhá realizovat jejich nápady na zlepšení města. Formulář lze vyplnit na www.tvorimezlin.cz.

29. 5. 2023

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín.

23. 5. 2023

Filharmonie je po covidu opět ve formě. Nabídne napříkl...

Od konce května bude ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně opět rušno. Nabídne totiž vstupenky na mimořádné koncerty, předplatná pro nadcházející sezonu, ale i vstupenky na jednotlivé koncerty.

22. 5. 2023

Do Zlína zavítal McDonald‘s Cup

Sportovní areál Vlastislava Marečka na Vršavě hostil ve středu 10. května krajské finále McDonald‘s Cupu.

17. 5. 2023

Žáci představili projekty na zlínské radnici

Dne 10. května usedli do zastupitelských lavic v obřadní síni žáci ze zlínských základních škol. Zadání znělo jasně: představit zde projekty, které vylepší jejich školu.

17. 5. 2023

Ve 13. ročníku Ekoolympiády zvítězili žáci z Napajedel

Již 13. ročník Ekoolympiády pořádala Základní škola ve Zlíně-Štípě. Akce se zúčastnilo celkem 20 škol z celého Zlínského kraje, výhercem byla 2. ZŠ Napajedla.

17. 5. 2023

V minulém týdnu proběhl zápis do předškolního vzděláván...

Ve čtvrtek 11. května proběhl ve Zlíně zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024 do mateřských škol a do Církevní základní a mateřské školy. Bylo zaznamenáno dohromady 1 609 žádostí od rodičů 828 dětí.

17. 5. 2023

Zlínský Majáles nabídl bohatý program. Navštívilo jej p...

Majáles UTB je pro Zlíňany vždy „malým svátkem“. Ten letošní se rozhodlo navštívit zhruba 4 000 lidí, kteří si užili zajímavý program.

12. 5. 2023

Hokejistka Mlýnková si odnáší prestižní ocenění

Titul Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2022 si odnáší 22letá útočnice amerického Vermontu a české reprezentace Natálie Mlýnková v zastoupení jejího otce Petra Mlýnka.

2. 5. 2023

Žáci se měli možnost seznámit s fungováním zlínské radn...

V minulém týdnu navštívili zlínskou radnici, v doprovodu učitelů, zástupci žákovského parlamentu ze Základní školy Kvítková.

25. 4. 2023

Beseda ODS ve Zlínském kraji k reformě českého školství...

Ve čtvrtek 13. 4. v podvečer jsme ve Zlíně přivítali na neformálním setkání poslankyni ODS Renatu Zajíčkovou, předsedkyni podvýboru pro regionální školství a celoživotní učení PS ČR, a poradce ministra školství a místopředsedu RS ODS Zlín J...

18. 4. 2023

Ve Zlínském kraji odstartovaly zápisy do prvních tříd

Ve Zlínském kraji v minulém týdnu odstartoval zápis do prvních tříd. V rámci Zlínského kraje se do školy chystá zhruba 6 000 dětí.

11. 4. 2023

Zastupitelstvo schválilo historicky první strategii roz...

Ke schválení návrhové části Strategie rozvoje kultury a kreativních odvětví města Zlína na období 2023–2028 došlo v rámci jednání zastupitelů.

3. 4. 2023

Dopravní hřiště v Malenovicích se otevřelo dětem

Sezonu hřiště oficiálně zahájilo 1. dubna. Dětem z mateřských a základních škol bude sloužit k dopravní výchově, navštívit jej však může také široká veřejnost.

3. 4. 2023

Zlínské základní školy se dočkaly moderních odborných u...

Během února došlo ke zdárnému dokončení realizace přebudování 10 učeben na nové multimediální, jazykové a přírodovědné učebny na 10 zlínských základních školách.

27. 3. 2023

Expozice Zlínská zrcadla byla prodloužena

Multimediální expozice s názvem Zlínská zrcadla, kterou mohou občané města Zlína nalézt v sadu Svobody, bude k vidění ještě minimálně rok.

27. 3. 2023

Vedení města se setkalo s předsedou Senátu Vystrčilem

V pondělí 20. března zavítal do Zlína předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil. S vedením města zde probral aktuální témata v rámci své jednodenní cesty po Zlínském kraji.

21. 3. 2023

Experimentárium v Otrokovicích se otvírá dalším školám...

Tento vědeckotechnický park nabízí žákům mnoho nových a zajímavých technologií k vyzkoušení, např. elektronový mikroskop, 3D tiskárnu, termo kameru a další. Experimentárium, za kterým stojí Střední průmyslová škola Otrokovice, je otevřeno i...

20. 3. 2023

Zlínští studenti se vydali na cestu do zahraničních par...

Studenti vyrazili do německého města Limbach-Oberfrohna a francouzského města Romans-sur-Isère. Výměnného pobytu se účastnili studenti Gymnázia Zlín-Lesní čtvrť.

13. 3. 2023

Město si tento týden připomnělo významné osobnosti

Na začátku týdne, 7. března, si vedení města Zlína připomnělo dvě naše významné osobnosti – Tomáše Garrigue Masaryka a Jana Antonína Baťu.

10. 3. 2023

Kulturní akce ve Zlíně dostanou z Kulturního fondu přes...

Na kulturní akce bude z Kulturního fondu města Zlína nově vyčleněna částka ve výši 4 026 000 Kč. Ta půjde na dotace na akce a projekty (zhruba 3 miliony korun) a nájemné prostor (zhruba 1,2 milionu korun). Rozdíl pokryjí nevyčerpané prostře...

8. 3. 2023

Projekt „Létající lektorka“ byl podpořen vedením města

Onou „létající lektorkou“ je Eileen Elisabeth Lacey, rodilá mluvčí, která učí francouzštinu střídavě na čtyřech školách. Lektorka ve výuce doplňuje české vyučující formou sdílených hodin.

7. 3. 2023

Zástupci škol ve Zlínském kraji se účastnili akce Micro...

Akce proběhla ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem ČR a zástupci firmy Microsoft. Byla určena pro zástupce všech stupňů škol ve Zlínském kraji.

7. 3. 2023

Zlín se dočká nového centra řemesel

Ve zlínském SVITu aktuálně vzniká nové centrum pro mladé ševce a další řemeslníky s názvem 44 Centrum řemesel.

6. 3. 2023

Letošní 63. Zlín Film Festival odstartuje na Den dětí

63. Zlín Film Festival se letos uskuteční v termínu od 1. do 7. 6. 2023. Ústředním tématem bude propojování generací, oslava československé animace a skandinávské web seriály pro mladé.

6. 3. 2023

Ke zmenšení památkové zóny ve Zlíně nedojde, v otázce ú...

Pokud si chtějí občané města Zlína upravit své domy, většinou to s sebou nese komplikace. Každá stavební úprava (např. fasády) musí být schválena památkáři. Do budoucna by však tento postup mohl být o poznání jednodušší a rychlejší.

28. 2. 2023

Městští i krajští radní zasedli ke kulatému stolu

Před několika málo dny zasedla Rada města Zlína a Rada Zlínského kraje, aby společně probraly další rozvoj Zlína. Hlavním tématem byly projekty, na kterých se společně podílí.

27. 2. 2023

Lidé budou moci poznat architekturu Zlína díky komentov...

V rámci procházek se občané dostanou na zajímavá místa a vybrané památky. Akce je uspořádána městem Zlínem v rámci Mezinárodního dne průvodců.

24. 2. 2023

Památník T. Bati představí opravdový unikát, hodinky To...

Artefakt, který je ve velmi zachovalém stavu, bude lidem představen 12. 7. na výročí úmrtí T. Bati. V ten samý den byl také v roce 1933 otevřen Památník T. Bati.

20. 2. 2023

Alois Láznička převezme letošní Cenu města Zlína

Ve čtvrtek 9. února rozhodli zastupitelé města Zlína v tajné volbě o udělení letošní Ceny města Zlína známému sportovci, obuvnickému vývojáři a baťovci Aloisi Lázničkovi.

16. 2. 2023

Spádovost zlínských základních škol se mění. Do diskuse...

Novela vyhlášky, která upravuje spádovost některých zlínských základních škol, byla zastupiteli schválena v minulém týdnu.

14. 2. 2023

Sportovní akademie ve Zlíně budou finančně podpořeny Zl...

Podpora ze strany Zlínského kraje by měla být v letošním roce ve výši 3,4 milionů korun. Tu mohou využít spolky zaměřené na atletiku, tenis, házenou a orientační běh.

8. 2. 2023

Rada města Zlína schválila programové prohlášení pro vo...

Ke schválení finální verze programového prohlášení došlo v pondělí 23. ledna.

30. 1. 2023

Přijďte se podívat na výstavu obrazů Josefa Lady!

Obchodní dům Zlín, Galerie Desítka. To je místo, kde se mohou nově obyvatelé města Zlína přijít podívat na aktuálně probíhající výstavu obrazů předního českého umělce Josefa Lady.

27. 1. 2023

Zlínské tržiště Pod Kaštany v minulém týdnu zahájilo zk...

Lidé budou moci na novém tržišti nakupovat od pondělí do pátku v čase od 8 do 16 hodin. Trhovci se mohou do „zkušebního režimu“ přidat za zvýhodněných podmínek.

23. 1. 2023

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín, který pro vás budeme připravo...

16. 1. 2023

Tržiště Pod Kaštany se otevřelo chodcům. Zkušební prode...

Chodci se mohli novým tržištěm projít už během prosince. Ještě na konci listopadu odtud zmizely zbývající soukromé objekty. Výslednou podobu pak už stačilo jen zkolaudovat.

10. 1. 2023

Město Zlín čekají v roce 2023 významné investice

I přesto, že byl rozpočet na rok 2023, vzhledem k nejisté době, sestavován konzervativně, našla se v něm významná část peněz, které poputují do investic. Ty by měly být ve výši téměř 432 milionů korun (zhruba 168 milionů korun pak v podobě...

2. 1. 2023

Zlínští zastupitelé uctili památku Václava Havla

V pátek 16. prosince proběhl tichý pietní akt k uctění památky Václava Havla, kterého se účastnili také představitelé města Zlína.

16. 12. 2022

Obnova Památníku Tomáše Bati obdržela cenu odborné poro...

Památník Tomáše Bati slaví úspěch. V rámci 12. a 13. ročníku celostátního projektu „Má vlast cestami proměn – Příběhy domova“ získal prvenství v hlasování veřejnosti. Zároveň však získal i cenu odborné poroty.

14. 12. 2022

Kuchyně na ZŠ Zlín, Kvítková, doznala velkých změn

Škola převzala kuchyni do užívání po zhruba čtyřměsíční rekonstrukci. Během září a října využívali studenti náhradního stravování.

5. 12. 2022

Stavba nového tržiště Pod Kaštany se blíží ke konci

Je tomu již nějakou dobu, kdy ve Zlíně započala náročná rekonstrukce tržiště Pod Kaštany, odkud v posledních dnech zmizely zbývající soukromé objekty. Finálnímu dokončení tak již nic nebrání.

29. 11. 2022

V minulém týdnu si mohli občané připomenout výročí Same...

Je tomu 33 let od pádu komunistického režimu. Toto výročí si mohli obyvatelé Zlína připomenout ve čtvrtek 17. listopadu na mnoha místech města. Oslav se zúčastnili i představitelé Zastupitelstva města.

21. 11. 2022

Zlín se dočká lepšího vlakového spojení s okolními měst...

Dlouhodobě špatný stav vlakového nádraží ve Zlíně trápí nejen vedení města a kraje, ale i samotné občany. První stavební práce na celkové modernizaci trati Otrokovice-Zlín-Vizovice by proto měly být zahájeny již na počátku roku 2025.

15. 11. 2022

S podnikáním pomůže mladým lidem nový ročník akceleráto...

Udržet mladé lidi ve Zlíně, dát jim nové zajímavé možnosti bydlení, práce i vzdělávání. To byl jeden z hlavních bodů ODS ve Zlíně v rámci proběhlých komunálních voleb, které se uskutečnily 23.–24. září.

7. 11. 2022

Město Zlín má novou Radu i Zastupitelstvo

Z komunálních voleb, které ve Zlíně proběhly v termínu 23.–24. 9., vyšla Občanská demokratická strana se sedmi mandáty. Zároveň jsou v nové Radě města přítomni tři členové ODS.

2. 11. 2022

Děkujeme, že jste šli o víkendu volit!

Volební místnosti se uzavřely v sobotu ve 14 hodin. Děkujeme všem, kdo byli v pátek a v sobotu volit.

26. 9. 2022

Nastal den voleb. Dejte svůj křížek ODS ve Zlíně!

23. 9. ve 14 hodin se oficiálně otevírají volební místnosti v rámci letošních komunálních voleb. Přijďte volit i vy!

23. 9. 2022

Zlín navštívil ministr dopravy Martin Kupka

Ve čtvrtek 22. 9. navštívil Zlín a místní kandidáty a podnikatele Martin Kupka, ministr dopravy vlády Petra Fialy.

22. 9. 2022

Vyjádřete svou podporu ODS ve Zlíně

Komunální volby tu budou již za několik málo dní a mnoho lidí stále není rozhodnuto, kterou ze stran volit. Pomozte jim v jejich rozhodování tím, že budete sdílet svou podporu ODS ve Zlíně!

21. 9. 2022

Velký mítink ODS ve Zlíně vyšel v minulém týdnu na výbo...

V pátek 16. 9. se v Parku Komenského konal poslední velký mítink zlínské ODS. Na občany města zde čekal skákací hrad, zmrzlina a další program.

19. 9. 2022

Jak správně volit?

Tomáš Goláň, náš kandidát na nového primátora Zlína, si pro občany města připravil malý videonávod na to, jak správně volit.

16. 9. 2022

Premiér Petr Fiala navštívil Zlín. Podpořil také kandid...

Pan premiér se setkal nejen s Tomášem Goláněm, kandidátem na primátora města Zlína, ale i základnou ODS ve Zlíně.

15. 9. 2022

Kampaň ODS ve Zlíně podpořil také místopředseda Poslane...

Pro zlínskou ODS jsou poslední dny ve znamení probíhající kontaktní části volební kampaně. Hlavními body jsou především udržení mladých lidí ve Zlíně, podpora zdravotnictví, školství, bydlení a dalších oblastí, které občany v posledních let...

14. 9. 2022

Zdravotnictví má ve Zlíně a Zlínském kraji značný probl...

Ve čtvrtek 8. 9. 2022 proběhlo ve zlínském Centru prenatální diagnostiky a genetiky PREDIKO, s.r.o., setkání na téma Zdravotnictví ve Zlíně a Zlínském kraji. Akci zaštítil Ing. Tomáš Goláň, senátor za volební obvod Zlín a kandidát na primát...

14. 9. 2022

Zúčastněte se velkého mítinku ODS ve Zlíně. Pro návštěv...

Mimo probíhající kontaktní část volební kampaně, která odstartovala v pondělí 12. 9., čeká zlínskou ODS a její podporovatele ještě jedna velká akce, a to v pátek 16. 9. ve zlínském Parku Komenského.

13. 9. 2022

Premiér Petr Fiala se ve Zlíně setkal s kandidáty a obč...

V sobotu 10. 9. 2022 proběhlo ve Zlíně setkání našeho pana premiéra Petra Fialy s kandidáty Místního sdružení ODS ve Zlíně a dalšími občany.

12. 9. 2022

Jak si ve Zlíně poradit s odlivem obyvatel, zejména pak...

Zlín od roku 2018 ztratil přes 2 000 obyvatel. Co s tím? Odpovídá Tomáš Goláň, kandidát na nového primátora města Zlína, pro Český rozhlas.

7. 9. 2022

Musíme Zlínu navrátit tvář, kterou měl v minulosti!

Zlín je město plné šikovných a pracovitých lidí, jeho jméno však postupně upadá. To chceme změnit. Musíme Zlínu opět navrátit tvář, kterou měl v minulosti.

30. 8. 2022

Termíny zářijové kontaktní kampaně

V přehledném výpisu přinášíme jednotlivá setkání kandidátů s občany v rámci nadcházejících komunálních voleb 2022.

29. 8. 2022

Jak dopadlo první společné setkání s kandidáty?

To si s námi můžete připomenout formou videa, které jsme si pro vás připravili.

23. 8. 2022

Pozvánka na 2. společné setkání s kandidáty

Dovolujeme si pozvat všechny podporovatele zlínské ODS na společné setkání s kandidáty.

22. 8. 2022

ODS ve Zlíně zahájila horkou část volební kampaně

Symbolicky v neděli 21. srpna 2022 zahájila ODS ve Zlíně další fázi své volební kampaně pro nadcházející komunální volby, které proběhnou v termínu od 23. do 24. září 2022.

22. 8. 2022

Pozvánka na 1. společné setkání s občany

Dovolujeme si pozvat všechny kandidáty, členy strany i podporovatele na zahajovací mítink ODS ve Zlíně, kterým společně odstartujeme horkou fázi kampaně pro nadcházející komunální volby, které proběhnou na konci září.

16. 8. 2022

Udržíme Zlín jako město zeleně a čistoty!

I když je Zlín mnohými považován za ryze průmyslové město, má mnoho krásných míst, která jej zkrášlují. Ta je však potřeba neustále udržovat.

10. 8. 2022

Představitelé zlínské ODS jednali o aktuálních probléme...

Zlín se aktuálně potýká s mnoha problémy, které je třeba vyřešit, zejména pak s odlivem mladých lidí do jiných měst.

3. 8. 2022

Představujeme novou podobu našeho volebního webu!

V průběhu několika posledních týdnů jsme pracovali na zcela nové podobě našeho volebního webu, na kterém naleznete všechny potřebné informace přehledně a na jednom místě.

3. 8. 2022

Propojení funkcí senátora a primátora může být pro Zlín...

Toto propojení vnímám jako výrazné plus. Neznám případ, že by někdo šel cestou, kterou jsem se vydal já. Tedy řekněme shora níž. Napřed být ve vysoké politice a teprve potom jít do komunálu a pomáhat svému městu.

27. 7. 2022

Zlín má málo turistů, jeho potenciál by se přitom dokáz...

Cítím a vím, že jde o naprosto nevyužitý potenciál. Už jsem říkal, že je Zlín architektonicky naprosto skvostný. Ale má i úžasné osobnosti a jejich příběhy, ty je třeba také prodat.

27. 7. 2022

Ohledně dopravní situace je na tom Zlín, v porovnání s...

Tak předně... Mrkněte se na dopravní situaci vedle v Brně, v Praze, ale i jinde, ať nechodím tak daleko. To si pak řeknete, že na tom jsme ještě velmi dobře.

27. 7. 2022

Klíč k efektivnějšímu propojení města s univerzitou je...

Cestou, jak efektivně vyřešit 90 % problémů, je, když si lidé umí vyjasnit své názory.

27. 7. 2022

Studentský kampus vyřeší mnohé problémy, zejména v obla...

Mým cílem je vybudovat studentské centrum (kampus) tak, jak to vidíme třeba v Brně. Tedy místo, kde se studenti vzdělávají, ale také baví.

27. 7. 2022

Vzdělaní studenti utíkají za prací jinam

Univerzitu vnímám jako neuvěřitelně silný potenciál. Ale pozor, studenti tu dostanou vzdělání a utečou nám jinam. To se musí zastavit. Nebude to však snadné.

27. 7. 2022

Zlín je lidmi označován jako spící město

Ve Zlíně se toho v posledních několika letech moc neděje. Musíme mu navrátit tu správnou energii.

27. 7. 2022

Kandidátem ODS na primátora je Tomáš Goláň, prioritami...

Logo ODS
ODS ve Zlíně postaví do čela své kandidátky současného senátora a daňového poradce Tomáše Goláně. Dalšími kandidáty v týmu Občanských demokratů jsou mimo jiné Miroslav Chalánek, současný radní odpovědný za rozvoj místních částí, nebo zastup...

27. 7. 2022

Ochrana osobních údajů