ODS Zlín Logo

Aktuality

Obnova Památníku Tomáše Bati obdržela cenu odborné poroty

14. 12. 2022

Památník Tomáše Bati slaví úspěch. V rámci 12. a 13. ročníku celostátního projektu „Má vlast cestami proměn – Příběhy domova“ získal prvenství v hlasování veřejnosti. Zároveň však získal i cenu odborné poroty.

„Město Zlín dlouhodobě usilovalo o obnovu Památníku Tomáše Bati do původní podoby. Tento počin se zdařil po precizní dvouleté rekonstrukci pod odborným dohledem architekta Petra Všetečky, kdy mohl být Památník slavnostně otevřen veřejnosti v květnu 2019. Získaná ocenění jsou pro naše město poctou a tohoto uznání si velmi vážíme. Velké poděkování patří zejména všem, kteří se o navrácení této architektonické ikony zasloužili, také všem partnerům a podporovatelům,“ uvedla Martina Hladíková, náměstkyně primátora.

Ocenění udělil Senát Parlamentu České republiky. Obnova Památníku byla jedním ze 119 přihlášených projektů, některé z nich byly také ze Slovenska. Lidé mohli volit z hradů, zámků, nádraží, obecních úřadů nebo třeba úprav krajiny. Památník Tomáše Bati zvítězil jak ve veřejném internetovém hlasování, tak i u odborné poroty tvořenou členy České komory architektů a památkářů pod vedením architekta Josefa Pleskota.

Foto: Senát Parlamentu ČR, Michal Pavlík© a Zuzana Bílá

Další aktuality

Ochrana osobních údajů