ODS Zlín Logo

Aktuality

Zlíňané si mohou užít nový společný projekt Městského divadla Zlín a Filharmonie Bohuslava Martinů

29. 4. 2024

Nový projekt s názvem EGBDF (Kdo se naladí na správnou notu) si Zlíňané užijí již 11. května na jevišti Velkého sálu zlínského divadla. Repríza se uskuteční o týden později, 18. května, a to v rámci mezinárodního divadelního festivalu Setkání Stretnutie.

Režie se ujal umělecký šéf divadla Patrik Lančarič, filharmoniky řídí dirigent Jakub Klecker. Jedná se o unikátní hru zlínského rodáka Toma Stopparda s hudbou André Previna.

"Stoppard ve své hře umístil dva muže do psychiatrické léčebny. Jedná se o skutečného schizofrenika, jemuž v hlavě zní orchestr, a muže, který je do ústavu umístěn násilně pro své politické postoje. Sílu výpovědi dokázali autoři vměstnat do 70 minut intenzivního a nekonvenčního hudebně divadelního tvaru, který nemá ve světě obdoby," uvádí městký web Zlin.eu.

„Nejde přitom o první spolupráci divadla a filharmonie. Zlíňané si jistě vybaví úspěšný společný projekt z roku 2006, kdy obě umělecká tělesa oslavila své šedesátiny společným uvedením hudebního dramatu Smrt Hippodamie v režii Jana Antonína Pitínského. Inscenace tehdy sklidila nebývalý ohlas,“ sdělila náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Zdroj: Zlin.eu

Foto: Marek Malůšek

Další aktuality

Ochrana osobních údajů