ODS Zlín Logo

Aktuality

Elektronické způsoby odbavení jsou pro cestující MHD stále populárnější

4. 7. 2024

Nákup jízdenek bankovními kartami, telefony či hodinkami přímo ve vozech bude důležitým krokem v modernizaci způsobů odbavení. Již nyní však mají lidé možnost využívat SMS jízdenky, aplikaci DoKapsy či v budoucnu krajskou aplikaci Fairtiq.

„Už před několika lety, když jsme zavedli SMS jízdenky, se ukázalo, že mají svůj okruh cestujících, kteří jim dávají přednost, a to i přesto, že jsou o něco dražší,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

V roce 2023 si například SMS jízdenky zakoupilo 350 tisíc cestujících. Od srpna 2024 si budou moci lidé zakoupit tzv. "kartičky" na své elektronické nosiče (bankovní karty apod.). „Poté v závěru roku nabídneme možnost zakoupení jízdního dokladu pomocí terminálů ve vozidlech. Zde zůstanou ceny stejné, jako jsou v současných tarifních přepravních podmínkách, protože tyto služby si budeme zajišťovat sami, bez poplatků třetím stranám,“ doplnil ředitel Kocháň.

Dopravní společnost se tak vydává cestou postupné modernizace možností plateb za jízdné, i nadále však chce zachovat standardní způsoby odbavení. „Přizpůsobujeme se těmto moderním elektronickým trendům úhrady jízdného a zařazujeme je postupně do své nabídky. Zdá se, že v budoucnu bude využívání elektronických platebních metod v dopravě převažovat. Současně ale pro konzervativnější cestující ponecháváme i papírové jízdní doklady a kartičky. Každý si může vybrat. Doufáme, že černých pasažérů bez jízdenky budeme mít co nejméně,“ zakončil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Zdroj a foto: Zlin.eu

Další aktuality

Ochrana osobních údajů