ODS Zlín Logo

Aktuality

V Památníku T. Bati nyní hodinky T. Bati kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám již nenajdete

19. 12. 2023

Hodinky musely být dočasně kvůli nevhodným podmínkám přesunuty. Do vitríny se vrátí zhruba na jaře, nyní odpočívají v trezoru Nadace Tomáše Bati, která je jejich vlastníkem.

„Zachování hodinek v bezvadném stavu tak, aby je směly obdivovat i generace po nás, je společným zájmem Nadace Tomáše Bati i města Zlína. Proto jsme ve spolupráci se znalci definovali již ve výpůjční smlouvě klimatické podmínky, ve kterých je vhodné exponát vystavovat. Konkrétně jsou to teploty od 5 do 40 °C. Vzhledem k tomu, že temperatura v Památníku v posledních dnech opakovaně klesla pod hranici 5 °C, dohodli jsme se s Nadací o odvozu a úschově hodinek,“ popsala náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Zatím však není zcela jasné, kdy přesně se hodinky do vitríny vrátí. „Konkrétní datum nelze s ohledem na proměnlivost počasí aktuálně určit. Předpokládáme, že to bude na jaře. O návratu hodinek budeme veřejnost obratem informovat na webu a sociálních sítích Památníku Tomáše Bati a prostřednictvím médií,“ doplnila Martina Hladíková.

Komentované prohlídky jsou zájemcům k dispozici celoročně. V zimních měsících je otevřeno v pátky, soboty a neděle vždy od 10:00 do 16:30 h, přičemž prohlídky začínají v každou celou hodinu. Více informací lidé naleznou na webových stránkách https://pamatnikbata.eu/.

Zdroj: Zlin.eu

Foto: David Peška

Další aktuality

Ochrana osobních údajů