ODS Zlín Logo

Aktuality

To, jak zvládat běžné nástrahy i mimořádné události, si děti ze základních škol Zlínského kraje vyzkouší v rámci akce Hravě záchranářem aneb Týden bezpečnosti Zlínského kraje

24. 4. 2024

Akce je skvělou příležitostí, jak dětem ukázat možnosti zvládání krizových situací, ale i to, jak jim předcházet. Pořádá ji hejtmanství společně se složkami IZS v prostorách platformy 14/15 BAŤOVA INSTITUTU a potrvá až do pátku 26. dubna.

Počítá se zde s účastí zhruba tisícovky třeťáčků z celkově 39 základních škol kraje. Děti se zde mohou např. účastnit zábavného kurzu Hravě záchranářem, který trvá čtyři hodiny.

„Malí záchranáři se například dozví, jak je důležité používat bezpečnostní pásy i to, proč je potřeba mít v autě správně uložené věci. Policisté jim také připomenou význam cyklistické přilby a vysvětlí rizika poslouchání hudby ve sluchátkách při přecházení silnice. Hasiči žákům zase poradí, jak doma předejít požáru nebo jak správně uhasit hořící hrnec. Základy první pomoci je pak provedou zdravotničtí záchranáři,“ uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub, který je iniciátorem již druhého ročníku této akce.

Partnery jsou mj. Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, Krajské ředitelství policie Zlínského kraje, Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje, Městská policie Zlín, Barum Czech Rally Zlín nebo Fakulta logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Zdroj a foto: Zlínský kraj

Další aktuality

Ochrana osobních údajů