ODS Zlín Logo

Aktuality

Přijďte se podívat na výstavu obrazů Josefa Lady!

27. 1. 2023

Obchodní dům Zlín, Galerie Desítka. To je místo, kde se mohou nově obyvatelé města Zlína přijít podívat na aktuálně probíhající výstavu obrazů předního českého umělce Josefa Lady.

Slavnostního otevření této jedinečné výstavy, která obsahuje mnoho významných obrazů a kreseb, se zúčastnila i Martina Hladíková, náměstkyně primátora: „S radostí jsem uvítala jedinečnou příležitost vidět tak rozsáhlý průřez dílem Josefa Lady tady ve zlínské galerii. Vždyť obrázky Josefa Lady má spojené s dětstvím snad každý. Věřím, že si příležitost setkat se s tímto velikánem prostřednictvím unikátních obrazů, nenechají ujít jak Zlíňané, tak školní kolektivy, pro které jsou komentované prohlídky za zvýhodněné vstupné.“

Pro zájemce z řad veřejnosti jsou také dostupné večerní komentované prohlídky, na jednu z nich můžete dorazit už 2. února. V rámci výstavy budou také promítány dokumentární filmy.

Výstava obsahuje nejen všem známá díla zachycující český venkov, pohádky nebo příběhy vojáka Švejka, ale i méně známá díla z raného období. Návštěvníci se mohou těšit na celkově 118 děl.

Na výstavu mohou lidé dorazit každý den od 10 do 18 hodin (kromě neděle 5. 2.) a potrvá až do 19. března.

Další aktuality

Ochrana osobních údajů