ODS Zlín Logo

Aktuality

Zlínští studenti se vydali na cestu do zahraničních partnerských měst

13. 3. 2023

Studenti vyrazili do německého města Limbach-Oberfrohna a francouzského města Romans-sur-Isère. Výměnného pobytu se účastnili studenti Gymnázia Zlín-Lesní čtvrť.

Do Německa vyrazilo celkem 15 studentů, přátelství škol trvá již déle než 25 let. Pro studenty byl připraven opravdu nabitý program. Měli také možnost potkat se osobně se starostkou města na radnici. Do Francie se pak podívaly dvě studentky. Zde se s nimi setkala radní Philippine Gault. Vzájemné propojování škol mezi městem Zlínem a dalšími městy započalo již v 60. letech.

„V současné době má Zlín v osmi evropských zemích devět partnerských měst, se kterými uzavřel smlouvu o partnerství. Velmi oceňuji přístup gymnázia na Lesní čtvrti, který spolupráci s partnerskými i dalšími zahraničními městy aktivně rozvíjí. Díky tomu mají studenti jedinečnou možnost v rámci výměnných pobytů poznávat odlišné kultury a zdokonalovat jazyky. Velmi ráda bych letitá přátelství mezi Zlínem a partnerskými městy přenesla i na úroveň základních škol a mezi školami rozvinula spolupráci,“ uvedla Martina Hladíková, náměstkyně primátora města Zlína.

Další aktuality

Ochrana osobních údajů