ODS Zlín Logo

Aktuality

Občané Zlína a Otrokovic budou moci v MHD využívat platební karty

27. 6. 2023

Bezkontaktní platební terminál bude u každých dveří, pro zaplacení lidem postačí přiložit platební kartu. K zavedení technologie by mělo dojít v průběhu příštího roku.

Karta může být fyzická nebo nahrána v telefonu, hodinkách apod. Zakoupené jízdné se však nebude tisknout, při kontrole si revizoři pouze zkontrolují zaplacení načtením karty.

„Ponecháme našim zákazníkům i možnost využívat nadále papírové jízdenky nebo SMS jízdenky, ale podle zkušeností z jiných dopravních podniků očekáváme, že většina cestujících dá brzy přednost platbě kartou. Naše terminály ve vozidlech budou mít navíc schopnost číst informace také z krajské dopravní karty Zetka, což umožní pozdější integraci MHD do systému IDZK – Integrované dopravy Zlínského kraje,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Instalace technologie proběhne od února do května 2024, v březnu téhož roku dojde také ke spuštění e-shopu. Lidé tak již nebudou muset chodit na "kamenné pobočky" dopravce. Investiční akce vyjde na zhruba 14,1 milionů korun (bez DPH).

„Jsme rádi, že po delším úsilí se podařilo i v našich dvou městech zajistit cestujícím v MHD moderní odbavovací systém. Jeho výhodou proti některým starším systémům je mimo jiné skutečnost, že cestující použijí k úhradě jízdného své běžné bezkontaktní bankovní karty a nejsou nuceni si pořizovat žádné speciální dopravní či městské karty,“ upřesnil ředitel Josef Kocháň.

Zdroj a foto: DSZO

Další aktuality

Ochrana osobních údajů