ODS Zlín Logo

Aktuality

Některé základní školy jsou oblíbenější než jiné, přesto se však letos dostalo na všechny prvňáčky

5. 9. 2023

Na začátku dubna odstartoval ve Zlínském kraji zápis do prvních tříd, do školy se chystalo zhruba 6 000 dětí. Rodiče se letos obávali zejména toho, že své děti nedostanou tam, kam chtějí. U dětí, které se hlásily na jinou než spádovou školu, rozhodl los.

„Problém letos nastal u základní školy na Kvítkové ulici, o kterou je každoročně velký zájem,“ uvedla k problematice náměstkyně primátora Martina Hladíková. Velký zájem byl také o základní školu M. Alše na Podhoří. „Kapacita škol ve městě je dostatečná. Problém nastává jen v situaci, kdy rodiče preferují jinou než spádovou školu,“ doplnila Hladíková.

V několika školách bylo během léta rušno, opravovala se např. sociální zařízení (Štefánikova), povrch v tělocvičně (Komenského I.), začaly také přípravy na instalaci solárních panelů na střeše ZŠ Slovenská. Do budoucna by však tento zdroj energie měly využívat i další budovy.

První školní den, který letos vyšel na 4. září, prvňáčkům ze ZŠ na Kvítkové a Štefánikově ulici zpříjemnili Martina Hladíková a primátor Korec medailemi, pamětními listy a sladkostmi. „Pamatuji si, že první školní den je také dnem očekávání a může jej doprovázet i jistá obava z neznámého. Prvňáčkům jsme proto přinesli na uvolnění a pro radost balonky, bonbony, ale také medaile a pamětní listy,“ uvedla Martina Hladíková.

Rodiče se také nemusí obávat, že by jejich děti nemohly využívat možností školní družiny. „Standardně chodí do družiny i žáci třetích tříd. S řediteli jsme dohodnuti, že pokud je poptávka a mají tu možnost, přijmou i čtvrťáky,“ zakončila Hladíková.

Zdroj a foto: iDNES.cz, Zlin.eu

Další aktuality

Ochrana osobních údajů