ODS Zlín Logo

Aktuality

Zlínský Škrpálek představil nadané děti z mateřských škol (nejen) ze Zlína

24. 4. 2024

Již 15. ročník akce se uskutečnil v prostředí zlínského Kongresového centra.

Děti zde předvedly pěvecká i taneční čísla, hrály na hudební nástroje nebo cvičily na mini trampolínách. Do letošního ročníku se přihlásilo devět mateřských škol ze Zlína, šest mateřských škol přijelo z okolí Zlína a dvě mateřské školy až z polského Chorzowa.

„Zlínský Škrpálek se v průběhu let stal velmi oblíbenou akcí jak mezi rodiči dětí, tak u veřejnosti. Na letošní přehlídku dorazilo na tři tisíce diváků, kterým tři sta šedesát tři dětí s odvahou předvedlo, co se ve svých mateřinkách naučily. Byla to opravdu krásná podívaná, co vše tak malé děti dovedou. Patří jim můj obdiv a poděkování. Chtěla bych zároveň poděkovat organizátorům akce a hlavně paní učitelkám za úsilí, které nácviku vystoupení dětí věnovaly,“ uvedla náměstkyně primátora Martina Hladíková, která akci zahájila.

Účastnilo se jí také 19 dětí z Polska, a to díky přátelství mezi zlínskou Mateřskou školou Slovenská 1808 a mateřinkami z Chorzowa.

„Velmi si vážím práce, kterou věnuje paní ředitelka Mateřské školy Slovenská 1808 Jana Moučková udržování funkčního a živého partnerství mezi mateřskými školami v polském městě Chorzow. Je to příklad dobré praxe, jak se mohou partnerská města vzájemně obohacovat a posilovat vztahy,“ zakončila Martina Hladíková.

Zdroj: Zlin.eu

Foto: Jan Salač

Další aktuality

Ochrana osobních údajů