ODS Zlín Logo

Aktuality

Občané Zlína mohou navštívit novou výstavu Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně

11. 9. 2023

Trienále Dům umění II je lidem dostupné od 5. září, lidé zde mohou spatřit díla více než stovky výtvarníků. Záštitu nad projektem převzala náměstkyně primátora Martina Hladíková, výstavu významně finančně podpořila také zlínská radnice.

Výstavy Zlínský salon a Obsese jsou dostupné až do 5. listopadu. Poslední výstava naváže na ty předcházející v průběhu listopadu. Pokud budou občané města Zlína stát o komentované prohlídky, mohou se jich účastnit v termínech 19. září (Obsese, budova 14), 26. září (Zlínský salon, budova 61), 10. října (Zlínský salon, budova 61) a 15. října (Obsese, budova 14). Každá z prohlídek započne vždy v 17 hodin.

„Umělci jsou průzkumníci vlastních myšlenek i okolního světa. Skrze své práce nám ukazují nové perspektivy, násobí naše smysly a dávají naší existenci hlubší smysl. Jejich odvaha vyjádřit to, co mnohokrát nelze vyjádřit slovy, je základem pro zrod kultury a civilizace,“ představila projekt Martina Hladíková a dodala: „V rámci projektu Dům umění II proto oslavme nejen tvorbu, ale i odhodlání, vášeň a touhu umělců ovlivnit svět kolem sebe.“

Více se o jednotlivých částech výstavy zájemci dozví na webových stránkách města Zlína.

Zdroj a foto: Zlin.eu

Další aktuality

Ochrana osobních údajů