ODS Zlín Logo

Aktuality

Experimentárium v Otrokovicích se otvírá dalším školám ze Zlínského kraje

20. 3. 2023

Tento vědeckotechnický park nabízí žákům mnoho nových a zajímavých technologií k vyzkoušení, např. elektronový mikroskop, 3D tiskárnu, termo kameru a další. Experimentárium, za kterým stojí Střední průmyslová škola Otrokovice, je otevřeno i všem ostatním školám kraje.

„Velmi oceňuji, že je zástupcům škol tato možnost nahlédnutí do Experimentária a využití jeho potenciálu dostupná. Chceme žákům ukázat, že i učení a věda mohou být zábava. V Experimentáriu jsou totiž představeny obory a technologie, které budou v naší společnosti do dalších let hrát významnou roli,“ uvedla Martina Hladíková, náměstkyně primátora města Zlína.

Cílem je hravou a poutavou formou přesvědčit žáky ke studiu polytechnických oborů. Zlínský kraj v těchto týdnech pořádá workshopy, které zástupcům škol představí možnosti, jak této iniciativy dostatečně využít. Pro zájemce bude také zajištěna doprava tam i zpět. Experimentárium tvoří aktuálně osm expozic, které jsou zaměřené na konkrétní vědní obory. Ty jsou koncipovány tak, aby se co nejvíce přiblížily praktickému životu.

Foto: Otakar Hofr

Další aktuality

Ochrana osobních údajů