ODS Zlín Logo

Aktuality

MŠ Luční má novou ortoptickou cvičebnu

9. 10. 2023

Cvičebna, která pomůže dětem s očními vadami, byla otevřena ve spolupráci s Krajskou nemocnicí Tomáše Bati. Nejdříve je třeba poruchu vývoje zraku diagnostikovat u očního lékaře, teprve pak může dojít ke cvičení.

Projekt byl spuštěn v MŠ Luční na Jižních Svazích i díky její velikosti - navštěvuje ji zhruba 170 dětí. Již nyní se ví o osmi dětech, které ji "náležitě otestují".

Cvičení by mělo, vzhledem k největšímu účinku, probíhat u dětí ve věku 3-6 let. I díky němu se pak budou moci např. vyhnout nutnosti operace šilhání, resp. v případě nutnosti zvýší toto cvičení její případnou úspěšnost. Cvičebna bude fungovat jednou týdně od 7 do 15:30 h.

Výhodou nového projektu je zejména cvičení formou hry, s dětmi tak může být navázána ještě lepší spolupráce. Přítomností cvičebny v prostředí MŠ lze pomoci rodičům, kteří by si jinak kvůli návštěvě nemocnice museli brát volno. Vše navíc probíhá v prostředí, které důvěrně znají.

„Prevence očních problémů u dětí je klíčová pro jejich dlouhodobé zdraví a rozvoj. Proto jsem velmi ráda a děkuji Očnímu oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, že otevřelo ortoptickou cvičebnu přímo v prostorách zlínské mateřské školy Luční na sídlišti Jižní Svahy, čímž se tato služba více přiblížila občanům města. Do budoucna budu ráda, když se provozní doba bude nadále rozšiřovat, aby se v tomto zařízení dostalo na co nejvíce dětí, které mají problémy se zrakem,“ sdělila náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Zdroj: KNTB

Foto: Jiří Balát

Další aktuality

Ochrana osobních údajů