ODS Zlín Logo

Aktuality

Město Zlín čekají v roce 2023 významné investice

2. 1. 2023

I přesto, že byl rozpočet na rok 2023, vzhledem k nejisté době, sestavován konzervativně, našla se v něm významná část peněz, které poputují do investic. Ty by měly být ve výši téměř 432 milionů korun (zhruba 168 milionů korun pak v podobě investiční rezervy, o které budou zastupitelé jednat v průběhu roku).

Investovat se bude do oblastí dopravy (asi 219 milionů korun), školství a vzdělávání (asi 30 milionů korun), projektu Tvoříme Zlín (asi 5 milionů korun), ale i do místních částí (asi 25 milionů korun) a dalších oblastí.

Výrazné kroky byly také podniknuty vzhledem k hledání úspor a nákupům energií. Na budovy ve vlastnictví města by se měly například instalovat alternativní energetické zdroje. Na aktuální nelehkou situaci je město Zlín dle Miroslava Chalánka, náměstka primátora, skvěle připraveno, výdaje na energie by pak měly být zhruba na podobné úrovni jako v roce 2022. Výpadků v dodávkách tepla se nemusí obávat ani domácnosti. Teplo Zlín, hlavní distributor tepelné energie ve Zlíně, je tak pro zákazníky z řad domácností, firem i dalších institucí jistotou, na kterou se mohou spolehnout.

Další aktuality

Ochrana osobních údajů