ODS Zlín Logo

Aktuality

Na pomoc onkologicky nemocným dětem poputuje díky dobročinné akci půl milionu korun

19. 12. 2023

Akce nesla název Den pro Zuzanku a uskutečnila se 13. prosince v prostorách Mateřské školy Osvoboditelů v Kolektivním domě.

Den pro Zuzanku se koná pravidelně před Vánocemi na památku Zuzanky Oškerové, která v roce 2012 podlehla leukémii. Letos se přitom uskutečnil již 12. ročník této významné akce.

Děti z "její mateřinky" zde vyrábí vždy před vánočními svátky se svými učitelkami nejrůznější dárky a drobnosti, které se pak nabízejí k prodeji na dobročinném jarmarku za účasti Zuzančiny rodiny. Výtěžek putoval Klinice dětské onkologie při Fakultní nemocnici v Brně, kde se Zuzanka léčila.

V rámci doprovodného programu dorazil také speciální hudební host Pokáč. Děti a rodiče přišla navštívit také zlínská náměstkyně Martina Hladíková. Na materiál, ze kterého jsou následně vyráběny dárky, přispívá i magistrát města Zlína.

„Dvanáctá vzpomínka na Zuzanku Oškerovou byla mimořádně povedená. Vybraná částka totiž není jen novým rekordem, ale také důkazem, že lidé mají v dnešní těžké době stále srdce na pravém místě a nepřestávají si vzájemně pomáhat,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství Martina Hladíková.

Letošní výtěžek se použije na nákup centrály k monitorům vitálních funkcí.

Zdroj a foto: Zlin.eu

Další aktuality

Ochrana osobních údajů