ODS Zlín Logo

Aktuality

Beseda ODS ve Zlínském kraji k reformě českého školství s poslankyní ODS Renatou Zajíčkovou

18. 4. 2023

Ve čtvrtek 13. 4. v podvečer jsme ve Zlíně přivítali na neformálním setkání poslankyni ODS Renatu Zajíčkovou, předsedkyni podvýboru pro regionální školství a celoživotní učení PS ČR, a poradce ministra školství a místopředsedu RS ODS Zlín Josefa Slováka.

Cílem besedy byla připravovaná reforma českého školství z dílny ODS a diskuze k němu. Jednání bylo určeno pro zájemce o školství z řad členů a příznivců ODS ve Zlínském kraji.

„Je nejvyšší čas posunout naše vzdělávání dopředu a právě definování jasné vize mezi odbornou veřejností je jedinou cestou, jak reformu nastartovat, získat pro ni pedagogy a samozřejmě ji obhájit také před rodiči,“ řekla poslankyně Renata Zajíčková.

„Věřím, že pozitivní kroky reformy našeho školského systému povedou ke zvýšení kvality a efektivity našich škol, a tím i k lepší uplatnitelnosti našich žáků v budoucím životě,“ doplnil Josef Slovák.

Hlavními cíli připravované reformy je redesign českého vzdělávacího systému, nastavení udržitelného celoživotního vzdělávání a prostupnost předškolního, základního a středního vzdělávání. Poslední změna zde totiž funguje již od roku 1996 a je potřeba posunout situaci ve školství novým směrem.

„Naše školství potřebuje zásadní obměnu, která více reflektuje potřeby současné generace rodičů a žáků. Nová reforma by měla žáky lépe připravit na aktuální podmínky ve světě. Již nyní vidíme, že současná úprava školského systému není z dlouhodobého hlediska nadále udržitelná,“ uvedla Martina Hladíková, náměstkyně primátora.

Další aktuality

Ochrana osobních údajů