ODS Zlín Logo

Aktuality

Současnou českou i slovenskou divadelní tvorbu představí festival Setkání Stretnutie

15. 5. 2024

Festival proběhne v termínu od 14. do 18. května.

O zajímavý program, který představí aktuální úrodu české a slovenské divadelní scény, se postará již 28. ročník festivalu Setkání Stretnutie. Patronem letošního ročníku je slovenský herec, humorista a zpěvák Miroslav Noga.

„Festival je na jedné straně specifický tím, že jako jediný svého druhu spojuje divadelníky z obou krajin, které tak dlouho tvořily společný stát a jejichž kultura je dodnes v mnohém úzce spjatá, a že se snaží prezentovat jejich současnou práci a tím otevírat kulturní, ale i společenský dialog. Na druhé straně je specifický i svým dramaturgickým zaměřením. Přináší dramaturgické novinky, první uvedení textů, autorské divadlo, nové adaptace nebo dramatizace,“ uvedla náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Festival zakončí v sobotu 18. května večer zcela mimořádný společný projekt Městského divadla Zlín a Filharmonie Bohuslava Martinů. Inscenace EGBDF (Kdo se naladí na správnou notu) česko-britského autora a zlínského rodáka Toma Stopparda bude uvedena v české premiéře v režii Patrika Lančariče.

Kompletní program festivalu na www.divadlozlin.cz.

Zdroj a foto: Zlin.eu

Další aktuality

Ochrana osobních údajů