ODS Zlín Logo

Aktuality

Spádovost zlínských základních škol se mění. Do diskuse byli přizváni také rodiče dětí

14. 2. 2023

Novela vyhlášky, která upravuje spádovost některých zlínských základních škol, byla zastupiteli schválena v minulém týdnu.

Situace je na některých školách na hranici možností a nemohou tak přijmout všechny nové žáky, kteří se k nim hlásí. Právě to by měla vyřešit upravená vyhláška. Zřejmě nejvíce se tato problematika dotkne obyvatel z katastru Zlín-Louky, kde byla spádovou školou ZŠ Mikoláše Alše. Nově to bude ZŠ Komenského.

Problém však nastává u sourozenců, kteří by měli být kvůli této vyhlášce rozděleni. Rodiče totiž předpokládají, že budou jejich děti chodit na stejnou základní školu a nebudou tak rozděleny. Záměrem města je, aby se podobným situacím předcházelo.

„Pro mě jako pro rodiče je nemyslitelné, aby sourozenci byli touto formou rozdělováni. Vnímáme to a myslím si, že to nenastane. Už před Vánoci jsme zahájili jednání s paní ředitelkou dané školy. Je tam umístěna i mateřská škola, kterou budeme stěhovat do blízké školky. Vše tak směřuje k tomu, aby tam od 1. září byly přijaty všechny děti spádové i podle staré vyhlášky. Budeme navíc odesílat návrh ministerstvu školství na zvýšení kapacity školy o 30 žáků. Myslím, že všechny děti budou bez problémů uspokojeny. Vnímáme to, co zaznělo od občanů,“ okomentovala chystané změny náměstkyně primátora Martina Hladíková, která má v gesci oblast školství.

Zdroj: Zlínský Deník

Další aktuality

Ochrana osobních údajů