ODS Zlín Logo

Aktuality

Gymnázium Zlín-Lesní čtvrť převzalo Evropskou jazykovou cenu Label 2023

5. 12. 2023

Gymnázium doplnilo dalších 10 škol, které se dočkaly ocenění za své inovativní vzdělávací projekty. V rámci gymnázia byl tímto projektem tzv. Létající lektor francouzského jazyka.

„Nápad Gymnázia Zlín-Lesní čtvrť, zapojit rodilou mluvčí do výuky francouzštiny, dnes úspěšně funguje již v šesti školách. Přítomnost rodilé mluvčí ve výuce se velmi osvědčila. Pro žáky je vyučování atraktivnější a efektivnější. Získávají lepší komunikační dovednosti a výslovnost. V praxi úspěšný zlínský projekt a zkušenosti teď mohou využít i další školy, které by měly o tento způsob výuky zájem. K získání prestižní ceny pedagogům z gymnázia blahopřeji,“ uvedla k projektu náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Snahou je v tomto případě zejména podporovat kvalitní inovační projekty, motivovat a inspirovat další učitele k využívání inovativních postupů ve výuce jazyků a zvýšit motivovanost žáků ke studiu cizích jazyků.

Předání ocenění proběhlo 16. listopadu v Kaiserštejnském paláci v Praze. Projekt vznikl za podpory města Zlína, Zlínského kraje a spolku Regioprotokol.

Zdroj a foto: Zlin.eu

Další aktuality

Ochrana osobních údajů