ODS Zlín Logo

Aktuality

Žáci se měli možnost seznámit s fungováním zlínské radnice

25. 4. 2023

V minulém týdnu navštívili zlínskou radnici, v doprovodu učitelů, zástupci žákovského parlamentu ze Základní školy Kvítková.

O program se jim postaral Odbor kanceláře primátora. Žáci se měli možnost seznámit s běžnou agendou zlínského magistrátu a celkovou správou statutárního města Zlína. Studenti si také prošli, v rámci komentované prohlídky, budovu radnice.

„Žákovský parlament pracuje v Základní škole Zlín, Kvítková, od školního roku 2018/2019. Jeho členové informují o případných problémech, nápadech i navrhovaných změnách ze svých tříd či neformálních skupin učitele a vedení školy. Informace předávají i naopak - od vedení školy směrem ke spolužákům. Nejde o individuální aktivity jednotlivců, ale o týmovou spolupráci. Nyní se v této škole uskutečnily volby do žákovského parlamentu, které naprosto věrně simulovaly volby skutečné. Z tohoto důvodu jsme zvolené členy parlamentu pozvali na návštěvu, aby si prohlédli skutečnou radnici a seznámili se s jejím fungováním,“ sdělila náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Velkou výhodou těchto akcí je, že se během nich mohou žáci spolu s vedením města pustit do otevřené debaty. Mají tak možnost sdělit, co by chtěli změnit, mohou také sdělit náměty a připomínky. Jedním ze zmíněných nedostatků je podle žáků např. chybějící zázemí pro některé sporty a celková kvalita sportovišť. Děti se také zajímaly o investiční záměry města, denní program radního a další témata.

Další aktuality

Ochrana osobních údajů