ODS Zlín Logo

Aktuality

Osmáci se ve Zlíně stanou součástí unikátního projektu, který jim pomůže odhalit silné stránky a vybrat střední školu

29. 1. 2024

Do nového projektu, za kterým stojí město Zlín, se zapojí zhruba 760 žáků osmých tříd zlínských základních škol. Pomůže jim odhalit silné stránky a doporučit budoucí profesní zaměření. Zlín tak bude prvním městem v rámci Česka, kde se podobný druh projektu v tomto rozsahu uskuteční.

S rozhodováním pomůže žákům tým kariérových poradců a dalších odborníků, a to pomocí testů, dotazníků a dalších metod.

„Většinou se u dětí podíváme na známky a podle toho řešíme, kam na střední školu. Ale známky nemusejí podávat celý obraz jejich osobnosti,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství Martina Hladíková. „V tomto projektu by děti měly mít dost času a prostoru na to, aby se projevily a odhalily. Aby se například ukázalo, že i když je někdo trojkař, tak dokáže velmi dobře používat selský rozum nebo má velmi dobré manažerské schopnosti,“ doplnila.

Projekt vznikl ve spolupráci s Technologickým inovačním centrem. Setkání odborníků budou probíhat také s rodiči, kterým budou podány detailní informace o dětech a o tom, kam se pracovní trh nyní ubírá.

„Je důležité, aby děti poznaly své dobré předpoklady, zjistily, co je vlastně baví. A zároveň, aby nejen teoreticky věděly, co dělá lékař, ale hlavně co jeho práce skutečně obnáší, jak v praxi skutečně vypadá jeho den. Protože o tom mohou mít velmi zkreslené představy a pak z toho mohou být rozčarované,“ zakončila Hladíková.

Zdroj a foto: iDNES.cz

Další aktuality

Ochrana osobních údajů