ODS Zlín Logo

Náš tým

Miroslav Chalánek

člen zastupitelstva města Zlína

Bydliště: Zlín

Politická příslušnost: člen Občanské demokratické strany

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Zlínská ODS byla a je stranou, která vždy usilovala o rozvoj města. Nikdy jsme se nebáli velkých projektů a s tím spojených problémů, které se vždy přirozeně objeví. Nastartovat dynamiku rozvoje města, vyřešení zásadních staveb (náměstí, kino, fotbalový stadion, zimní stadion, dopravní terminál, bývalý soud) a velkých témat (odpady, doprava, dálniční napojení, nemocnice), to jsou výzvy, na jejichž řešeních se chci podílet.

Co chci změnit v regionu

To, co by naše krásné město potřebovalo, co je potřeba změnit, již dlouhodobě víme. Není ani podstatné, v jakém pořadí se tyto záměry budou naplňovat. To nejdůležitější je, aby se opravdu staly. Orientace na výsledek, schopnost vyřešit problémy, uzavírat cykly. Dnešní turbulentní doba, kdy řešíme problémy, se kterými nemáme žádné historické zkušenosti, přirozeně vytváří celou řadu „objektivních příčin“, proč se věci nedějí. To chci změnit. Politická shoda na cíli, silná operativa ze strany magistrátu a politický lobbing ve prospěch města jsou nezbytné k realizaci našich cílů. Tady je zásadní prostor ke zlepšení.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

V životě jsem působil ve dvou oblastech – jako profesionální hokejista do svých 35 let a potom na manažerských postech ve finančnictví. Z tohoto prostředí pochází i mé odborné znalosti a zkušenosti. Přirozeně se můj zájem týká sportu a peněz.

Profesní CV

Strojní průmyslová škola, od roku 1997 působím na manažerských pozicích na úrovni středního a vrcholového managementu. Nyní působím na pozici regionálního obchodního manažera ve finančnictví. V letech 2006–2014 jsem byl zastupitelem, v současném volebním období jsem zastupitelem a neuvolněným radním s kompetencemi v oblasti místních částí a sportu.

Osobní profil

Ženatý, jedno dítě, jeden vnuk. Ve volných chvílích si rád zahraji s přáteli golf.

Související články

Budoucnost

Ochrana osobních údajů