ODS Zlín Logo

Náš tým

Ing. Martina Hladíková

členka zastupitelstva města Zlína

Bydliště: Zlín

Politická příslušnost: členka Občanské demokratické strany

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Ráda bych, aby každý přebíral odpovědnost sám za sebe. Za důležité považuji vtáhnutí mladých lidí do veřejného dění.

Co chci změnit v regionu

Školství – méně dětí ve třídách, redukce inkluze, nabídka zábavných campů pro děti nejen o prázdninách, ale i jako volnočasové aktivity přes celý rok. Mým cílem je, aby se ve školách začalo nejen učit, ale především vzdělávat. Aby žáci pomalu začali vnímat, že dobrým vzděláním získají nejen svoji osobní svobodu a osobní nezávislost, ale i svobodu volby, co budou v životě dělat. Jak budou reagovat na své životní situace, budou moci přijmout odpovědnost za svoji budoucnost, naučí se spolupracovat, pomáhat, neustále se vzdělávat a respektovat své odlišnosti. S tím jde ruku v ruce vzájemně si naslouchat a pomáhat. Toto by měla být budoucnost i našeho základního školství. K tomu potřebujeme nejen pedagogy, kteří mají vzdělávání za své poslání, ale je i velmi důležité prostředí, které tyto hodnoty bude podporovat a vytvářet.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

Školství, strategický rozvoj, ekonomika.

Profesní CV

Vzdělání VŠ – ekonomické, 21 let praxe ve veřejné správě, členství ve výborech a dozorčích orgánech městských společností.

Osobní profil

Vdaná, dcera Elen, sport, cestování, kultura – hudba.

Související články

Město Zlín má novou Radu i Zastupitelstvo

Z komunálních voleb, které ve Zlíně proběhly v termínu 23.–24. 9., vyšla Občanská demokratická strana se sedmi mandáty. Zároveň jsou v nové Radě města přítomni tři členové ODS.

2. 11. 2022

Kuchyně na ZŠ Zlín, Kvítková, doznala velkých změn

Škola převzala kuchyni do užívání po zhruba čtyřměsíční rekonstrukci. Během září a října využívali studenti náhradního stravování.

5. 12. 2022

Obnova Památníku Tomáše Bati obdržela cenu odborné poro...

Památník Tomáše Bati slaví úspěch. V rámci 12. a 13. ročníku celostátního projektu „Má vlast cestami proměn – Příběhy domova“ získal prvenství v hlasování veřejnosti. Zároveň však získal i cenu odborné poroty.

14. 12. 2022

Zlínští zastupitelé uctili památku Václava Havla

V pátek 16. prosince proběhl tichý pietní akt k uctění památky Václava Havla, kterého se účastnili také představitelé města Zlína.

16. 12. 2022

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín, který pro vás budeme připravo...

16. 1. 2023

Přijďte se podívat na výstavu obrazů Josefa Lady!

Obchodní dům Zlín, Galerie Desítka. To je místo, kde se mohou nově obyvatelé města Zlína přijít podívat na aktuálně probíhající výstavu obrazů předního českého umělce Josefa Lady.

27. 1. 2023

Rada města Zlína schválila programové prohlášení pro vo...

Ke schválení finální verze programového prohlášení došlo v pondělí 23. ledna.

30. 1. 2023

Spádovost zlínských základních škol se mění. Do diskuse...

Novela vyhlášky, která upravuje spádovost některých zlínských základních škol, byla zastupiteli schválena v minulém týdnu.

14. 2. 2023

Památník T. Bati představí opravdový unikát, hodinky To...

Artefakt, který je ve velmi zachovalém stavu, bude lidem představen 12. 7. na výročí úmrtí T. Bati. V ten samý den byl také v roce 1933 otevřen Památník T. Bati.

20. 2. 2023

Ke zmenšení památkové zóny ve Zlíně nedojde, v otázce ú...

Pokud si chtějí občané města Zlína upravit své domy, většinou to s sebou nese komplikace. Každá stavební úprava (např. fasády) musí být schválena památkáři. Do budoucna by však tento postup mohl být o poznání jednodušší a rychlejší.

28. 2. 2023

Letošní 63. Zlín Film Festival odstartuje na Den dětí

63. Zlín Film Festival se letos uskuteční v termínu od 1. do 7. 6. 2023. Ústředním tématem bude propojování generací, oslava československé animace a skandinávské web seriály pro mladé.

6. 3. 2023

Zástupci škol ve Zlínském kraji se účastnili akce Micro...

Akce proběhla ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem ČR a zástupci firmy Microsoft. Byla určena pro zástupce všech stupňů škol ve Zlínském kraji.

7. 3. 2023

Projekt „Létající lektorka“ byl podpořen vedením města

Onou „létající lektorkou“ je Eileen Elisabeth Lacey, rodilá mluvčí, která učí francouzštinu střídavě na čtyřech školách. Lektorka ve výuce doplňuje české vyučující formou sdílených hodin.

7. 3. 2023

Kulturní akce ve Zlíně dostanou z Kulturního fondu přes...

Na kulturní akce bude z Kulturního fondu města Zlína nově vyčleněna částka ve výši 4 026 000 Kč. Ta půjde na dotace na akce a projekty (zhruba 3 miliony korun) a nájemné prostor (zhruba 1,2 milionu korun). Rozdíl pokryjí nevyčerpané prostře...

8. 3. 2023

Město si tento týden připomnělo významné osobnosti

Na začátku týdne, 7. března, si vedení města Zlína připomnělo dvě naše významné osobnosti – Tomáše Garrigue Masaryka a Jana Antonína Baťu.

10. 3. 2023

Zlínští studenti se vydali na cestu do zahraničních par...

Studenti vyrazili do německého města Limbach-Oberfrohna a francouzského města Romans-sur-Isère. Výměnného pobytu se účastnili studenti Gymnázia Zlín-Lesní čtvrť.

13. 3. 2023

Experimentárium v Otrokovicích se otvírá dalším školám...

Tento vědeckotechnický park nabízí žákům mnoho nových a zajímavých technologií k vyzkoušení, např. elektronový mikroskop, 3D tiskárnu, termo kameru a další. Experimentárium, za kterým stojí Střední průmyslová škola Otrokovice, je otevřeno i...

20. 3. 2023

Vedení města se setkalo s předsedou Senátu Vystrčilem

V pondělí 20. března zavítal do Zlína předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil. S vedením města zde probral aktuální témata v rámci své jednodenní cesty po Zlínském kraji.

21. 3. 2023

Expozice Zlínská zrcadla byla prodloužena

Multimediální expozice s názvem Zlínská zrcadla, kterou mohou občané města Zlína nalézt v sadu Svobody, bude k vidění ještě minimálně rok.

27. 3. 2023

Zlínské základní školy se dočkaly moderních odborných u...

Během února došlo ke zdárnému dokončení realizace přebudování 10 učeben na nové multimediální, jazykové a přírodovědné učebny na 10 zlínských základních školách.

27. 3. 2023

Budoucnost

Ochrana osobních údajů