ODS Zlín Logo

Náš tým

Ing. Martina Hladíková

členka zastupitelstva města Zlína

Bydliště: Zlín

Politická příslušnost: členka Občanské demokratické strany

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Ráda bych, aby každý přebíral odpovědnost sám za sebe. Za důležité považuji vtáhnutí mladých lidí do veřejného dění.

Co chci změnit v regionu

Školství – méně dětí ve třídách, redukce inkluze, nabídka zábavných campů pro děti nejen o prázdninách, ale i jako volnočasové aktivity přes celý rok. Mým cílem je, aby se ve školách začalo nejen učit, ale především vzdělávat. Aby žáci pomalu začali vnímat, že dobrým vzděláním získají nejen svoji osobní svobodu a osobní nezávislost, ale i svobodu volby, co budou v životě dělat. Jak budou reagovat na své životní situace, budou moci přijmout odpovědnost za svoji budoucnost, naučí se spolupracovat, pomáhat, neustále se vzdělávat a respektovat své odlišnosti. S tím jde ruku v ruce vzájemně si naslouchat a pomáhat. Toto by měla být budoucnost i našeho základního školství. K tomu potřebujeme nejen pedagogy, kteří mají vzdělávání za své poslání, ale je i velmi důležité prostředí, které tyto hodnoty bude podporovat a vytvářet.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

Školství, strategický rozvoj, ekonomika.

Profesní CV

Vzdělání VŠ – ekonomické, 21 let praxe ve veřejné správě, členství ve výborech a dozorčích orgánech městských společností.

Osobní profil

Vdaná, dcera Elen, sport, cestování, kultura – hudba.

Související články

Město Zlín má novou Radu i Zastupitelstvo

Z komunálních voleb, které ve Zlíně proběhly v termínu 23.–24. 9., vyšla Občanská demokratická strana se sedmi mandáty. Zároveň jsou v nové Radě města přítomni tři členové ODS.

2. 11. 2022

Kuchyně na ZŠ Zlín, Kvítková, doznala velkých změn

Škola převzala kuchyni do užívání po zhruba čtyřměsíční rekonstrukci. Během září a října využívali studenti náhradního stravování.

5. 12. 2022

Obnova Památníku Tomáše Bati obdržela cenu odborné poro...

Památník Tomáše Bati slaví úspěch. V rámci 12. a 13. ročníku celostátního projektu „Má vlast cestami proměn – Příběhy domova“ získal prvenství v hlasování veřejnosti. Zároveň však získal i cenu odborné poroty.

14. 12. 2022

Zlínští zastupitelé uctili památku Václava Havla

V pátek 16. prosince proběhl tichý pietní akt k uctění památky Václava Havla, kterého se účastnili také představitelé města Zlína.

16. 12. 2022

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín, který pro vás budeme připravo...

16. 1. 2023

Přijďte se podívat na výstavu obrazů Josefa Lady!

Obchodní dům Zlín, Galerie Desítka. To je místo, kde se mohou nově obyvatelé města Zlína přijít podívat na aktuálně probíhající výstavu obrazů předního českého umělce Josefa Lady.

27. 1. 2023

Rada města Zlína schválila programové prohlášení pro vo...

Ke schválení finální verze programového prohlášení došlo v pondělí 23. ledna.

30. 1. 2023

Spádovost zlínských základních škol se mění. Do diskuse...

Novela vyhlášky, která upravuje spádovost některých zlínských základních škol, byla zastupiteli schválena v minulém týdnu.

14. 2. 2023

Památník T. Bati představí opravdový unikát, hodinky To...

Artefakt, který je ve velmi zachovalém stavu, bude lidem představen 12. 7. na výročí úmrtí T. Bati. V ten samý den byl také v roce 1933 otevřen Památník T. Bati.

20. 2. 2023

Ke zmenšení památkové zóny ve Zlíně nedojde, v otázce ú...

Pokud si chtějí občané města Zlína upravit své domy, většinou to s sebou nese komplikace. Každá stavební úprava (např. fasády) musí být schválena památkáři. Do budoucna by však tento postup mohl být o poznání jednodušší a rychlejší.

28. 2. 2023

Letošní 63. Zlín Film Festival odstartuje na Den dětí

63. Zlín Film Festival se letos uskuteční v termínu od 1. do 7. 6. 2023. Ústředním tématem bude propojování generací, oslava československé animace a skandinávské web seriály pro mladé.

6. 3. 2023

Zástupci škol ve Zlínském kraji se účastnili akce Micro...

Akce proběhla ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem ČR a zástupci firmy Microsoft. Byla určena pro zástupce všech stupňů škol ve Zlínském kraji.

7. 3. 2023

Projekt „Létající lektorka“ byl podpořen vedením města

Onou „létající lektorkou“ je Eileen Elisabeth Lacey, rodilá mluvčí, která učí francouzštinu střídavě na čtyřech školách. Lektorka ve výuce doplňuje české vyučující formou sdílených hodin.

7. 3. 2023

Kulturní akce ve Zlíně dostanou z Kulturního fondu přes...

Na kulturní akce bude z Kulturního fondu města Zlína nově vyčleněna částka ve výši 4 026 000 Kč. Ta půjde na dotace na akce a projekty (zhruba 3 miliony korun) a nájemné prostor (zhruba 1,2 milionu korun). Rozdíl pokryjí nevyčerpané prostře...

8. 3. 2023

Město si tento týden připomnělo významné osobnosti

Na začátku týdne, 7. března, si vedení města Zlína připomnělo dvě naše významné osobnosti – Tomáše Garrigue Masaryka a Jana Antonína Baťu.

10. 3. 2023

Zlínští studenti se vydali na cestu do zahraničních par...

Studenti vyrazili do německého města Limbach-Oberfrohna a francouzského města Romans-sur-Isère. Výměnného pobytu se účastnili studenti Gymnázia Zlín-Lesní čtvrť.

13. 3. 2023

Experimentárium v Otrokovicích se otvírá dalším školám...

Tento vědeckotechnický park nabízí žákům mnoho nových a zajímavých technologií k vyzkoušení, např. elektronový mikroskop, 3D tiskárnu, termo kameru a další. Experimentárium, za kterým stojí Střední průmyslová škola Otrokovice, je otevřeno i...

20. 3. 2023

Vedení města se setkalo s předsedou Senátu Vystrčilem

V pondělí 20. března zavítal do Zlína předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil. S vedením města zde probral aktuální témata v rámci své jednodenní cesty po Zlínském kraji.

21. 3. 2023

Expozice Zlínská zrcadla byla prodloužena

Multimediální expozice s názvem Zlínská zrcadla, kterou mohou občané města Zlína nalézt v sadu Svobody, bude k vidění ještě minimálně rok.

27. 3. 2023

Zlínské základní školy se dočkaly moderních odborných u...

Během února došlo ke zdárnému dokončení realizace přebudování 10 učeben na nové multimediální, jazykové a přírodovědné učebny na 10 zlínských základních školách.

27. 3. 2023

Dopravní hřiště v Malenovicích se otevřelo dětem

Sezonu hřiště oficiálně zahájilo 1. dubna. Dětem z mateřských a základních škol bude sloužit k dopravní výchově, navštívit jej však může také široká veřejnost.

3. 4. 2023

Zastupitelstvo schválilo historicky první strategii roz...

Ke schválení návrhové části Strategie rozvoje kultury a kreativních odvětví města Zlína na období 2023–2028 došlo v rámci jednání zastupitelů.

3. 4. 2023

Ve Zlínském kraji odstartovaly zápisy do prvních tříd

Ve Zlínském kraji v minulém týdnu odstartoval zápis do prvních tříd. V rámci Zlínského kraje se do školy chystá zhruba 6 000 dětí.

11. 4. 2023

Beseda ODS ve Zlínském kraji k reformě českého školství...

Ve čtvrtek 13. 4. v podvečer jsme ve Zlíně přivítali na neformálním setkání poslankyni ODS Renatu Zajíčkovou, předsedkyni podvýboru pro regionální školství a celoživotní učení PS ČR, a poradce ministra školství a místopředsedu RS ODS Zlín J...

18. 4. 2023

Žáci se měli možnost seznámit s fungováním zlínské radn...

V minulém týdnu navštívili zlínskou radnici, v doprovodu učitelů, zástupci žákovského parlamentu ze Základní školy Kvítková.

25. 4. 2023

Hokejistka Mlýnková si odnáší prestižní ocenění

Titul Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2022 si odnáší 22letá útočnice amerického Vermontu a české reprezentace Natálie Mlýnková v zastoupení jejího otce Petra Mlýnka.

2. 5. 2023

Zlínský Majáles nabídl bohatý program. Navštívilo jej p...

Majáles UTB je pro Zlíňany vždy „malým svátkem“. Ten letošní se rozhodlo navštívit zhruba 4 000 lidí, kteří si užili zajímavý program.

12. 5. 2023

V minulém týdnu proběhl zápis do předškolního vzděláván...

Ve čtvrtek 11. května proběhl ve Zlíně zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024 do mateřských škol a do Církevní základní a mateřské školy. Bylo zaznamenáno dohromady 1 609 žádostí od rodičů 828 dětí.

17. 5. 2023

Žáci představili projekty na zlínské radnici

Dne 10. května usedli do zastupitelských lavic v obřadní síni žáci ze zlínských základních škol. Zadání znělo jasně: představit zde projekty, které vylepší jejich školu.

17. 5. 2023

Do Zlína zavítal McDonald‘s Cup

Sportovní areál Vlastislava Marečka na Vršavě hostil ve středu 10. května krajské finále McDonald‘s Cupu.

17. 5. 2023

Filharmonie je po covidu opět ve formě. Nabídne napříkl...

Od konce května bude ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně opět rušno. Nabídne totiž vstupenky na mimořádné koncerty, předplatná pro nadcházející sezonu, ale i vstupenky na jednotlivé koncerty.

22. 5. 2023

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín.

23. 5. 2023

Další školáci navštívili zlínskou radnici

Po několika předchozích návštěvách si prohlédli zlínskou radnici další školáci, tentokrát z 6. a 7. tříd soukromé školy Orbis ve Zlíně.

29. 5. 2023

Orchestrální koncert mladých muzikantů sklidil úspěch

Mnoho mladých muzikantů se nedávno sešlo ve zlínském hotelu Baltaci, kde předvedli své skvělé výkony. Za orchestrálním koncertem stála Základní umělecká škola Harmonie Zlín.

31. 5. 2023

63. Zlín Film Festival odstartoval na Den dětí

Účastníky letošního 63. ročníku Zlín Film Festivalu čeká dohromady 295 filmů z různých koutů světa, ale i zajímavý doprovodný program. Město uzavřelo s pořadatelskou společností Filmfest novou smlouvu o spolupráci.

2. 6. 2023

V sobotu 10. června se vozovna Dopravní společnosti Zlí...

Vozovna je lidem dostupná v ulici Podvesná XVII ve Zlíně. Návštěvníkům se otevře po roční přestávce od 9 hodin.

6. 6. 2023

ZŠ Zlín, Křiby, má Zdravou školní jídelnu

Novým titulem, který udělil Státní zdravotní ústav, se může pochlubit školní jídelna ZŠ Zlín, Křiby, která díky pečlivé přípravě jídla a vhodnému složení stravy pozitivně přispívá ke zdraví dětí.

9. 6. 2023

Zlín Film Festival je u konce

V rámci letošního 63. Zlín Film Festivalu bylo představeno celkem 132 soutěžních snímků.

9. 6. 2023

Do Zlína dorazil Cyklo-běh za Českou republiku bez drog...

Trať, kterou jezdci v rámci této akce ujedou, má zhruba 1 300 km. V rámci akce byli přítomni také lektoři, kteří přibližují téma drog, a propagační tým, který rozdával materiály v rámci osvěty o škodlivosti návykových látek.

20. 6. 2023

Zlín má svůj vlastní televizní pořad

Ve spolupráci s Českou televizí nedávno vznikl nový televizní pořad s názvem Zlín – město v zahradách.

20. 6. 2023

V Městském divadle Zlín započala velká rekonstrukce

16. června započala velká akce, obnova hlediště Velkého sálu Městského divadla Zlín. Celý prostor bude ještě pohodlnější, lépe uspořádán i barevně zvýrazněn. Rekonstrukce by měla trvat do začátku září.

20. 6. 2023

Vzdělávací workshop odstartoval zajímavou spolupráci

Workshopu se účastnili kariéroví poradci zlínských základních škol a lektoři z Technologického inovačního centra.

29. 6. 2023

Přijďte se pokochat historickou relikvií v podobě kapes...

Hodinky jsou vystaveny v rámci výstavy při příležitosti oslav 90. výročí vzniku Památníku Tomáše Bati.

17. 7. 2023

Užijte si Zlínské filmové léto!

Letošní ročník Zlínského filmového léta si mohou občané užít až do soboty 19. srpna. K vidění bude 16 filmů české a americké produkce.

17. 7. 2023

Zlínské divadlo má novou ředitelku Irenu Pelkovou

Paní Irena Pelková byla do funkce zvolena v pondělí 17. července v rámci řádného zasedání Rady města Zlína.

18. 7. 2023

Památník Tomáše Bati bude mít od srpna nové vedení

Od 1. srpna povede Památník Tomáše Bati Magdaléna Hladká, která ve funkci vystřídá Danu Macourkovou.

31. 7. 2023

Ty nejdůležitější novinky uplynulých dní na jednom míst...

Chybí vám informace o novinkách, investicích, dopravě a dalších důležitých oblastech z města Zlína? Právě o tom, co se zde aktuálně děje, chceme informovat prostřednictvím ODS zpravodaje Místního sdružení Zlín.

29. 8. 2023

Zlíňané se mohou zapojit do Zářijové výzvy soutěže Do p...

Cílem soutěže je v co největší míře využít udržitelnou dopravu. Do nové výzvy se bude možné zapojit do 14. září na webových stránkách www.dopracenakole.cz, soutěžní část pak potrvá od 11. do 24. září.

29. 8. 2023

Některé základní školy jsou oblíbenější než jiné, přest...

Na začátku dubna odstartoval ve Zlínském kraji zápis do prvních tříd, do školy se chystalo zhruba 6 000 dětí. Rodiče se letos obávali zejména toho, že své děti nedostanou tam, kam chtějí. U dětí, které se hlásily na jinou než spádovou školu...

5. 9. 2023

Občané Zlína mohou navštívit novou výstavu Krajské gale...

Trienále Dům umění II je lidem dostupné od 5. září, lidé zde mohou spatřit díla více než stovky výtvarníků. Záštitu nad projektem převzala náměstkyně primátora Martina Hladíková, výstavu významně finančně podpořila také zlínská radnice.

11. 9. 2023

Ope(R)n Air koncert nabídl jedinečný operní zážitek

Koncert Filharmonie B. Martinů, který si užili hlavně příznivci opery, se uskutečnil ve čtvrtek 7. září za účasti náměstkyně primátora Martiny Hladíkové.

11. 9. 2023

Zoo Zlín otevřela novou expozici s názvem Kerala

Nová indická expozice se otevřela v sobotu 9. září za účasti velvyslance Indické republiky, ředitele zlínské Zoo, primátora a zastupitelů.

18. 9. 2023

Zlín hostil Konferenci konzervátorů-restaurátorů 2023

31. ročník konference proběhl v prostorách auly Fakulty managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně. Akce se účastnili představitelé města, kraje, významné osobnosti, ale i soukromí restaurátoři, památkáři, české univerzity, přírodovědci a další.

18. 9. 2023

Město Zlín vybuduje v ZŠ Slovenská nové víceúčelové spo...

Nové hřiště by mělo sloužit školákům, sportovním klubům, spolkům, ale i široké veřejnosti. „Sportoviště u ZŠ Slovenská, Zlín“, jak je tato významná investiční akce nazvána, bylo schváleno rozhodnutím zastupitelstva ve čtvrtek 14. září.

18. 9. 2023

Vyšla publikace Dějiny města Zlína, která barvitě předs...

Kniha se zabývá obdobím od vzniku města po rok 2000, podílelo se na ní 29 odborníků po dobu pěti let. Nápad na její vytvoření však přišel již v roce 2012.

26. 9. 2023

Navrhujte nové nositele Ceny města Zlína za rok 2023!

Nominace lze posílat až do konce roku, navrhovat můžete fyzické i právnické osoby. Fyzické osoby musí/musely žít ve Zlíně, musí mít alespoň 30 let. Podmínkou také je, aby nějak významně ovlivňovaly některý z oborů lidské činnosti, působily...

26. 9. 2023

Budoucnost

Ochrana osobních údajů